zavřít
Upravit životopis

Životopis

Pochází z anglicko-irské novinářské rodiny a vyrůstala v Brightonu. Vystudovala herectví na Londýnské akademii hudby a dramatického umění (LAMDA; 1993). Začínala na divadle (Richard III., Hrabě Monte Christo, Višňový sad, Sen noci svatojánské) a v TV, kde se jako host objevila v seriálech Absolutely Fabulous (Naprosto dokonalé - KTV) a Cadfael (Případy bratra Cadfaela - ČTV).

Ve filmu se prosadila ústřední postavou malířky Françoise Gilotové, o jejímž desetiletém milostném vztahu se slavným umělcem (Anthony Hopkins) pojednává životopisný snímek Přežila jsem Picassa (r. J. Ivory). Hvězdu z ní učinila úloha seriálové herečky Sylvie alias Lauren Garlandové v satirické komedii Truman Show (r. P. Weir) a role irské teroristky Deirdre v thrilleru Ronin (r. J. Frankenheimer).

Byla oficiálním hostem 35. MFF v Karlových Varech 2000, kde spolu s dalšími hereckými kolegy uvedla hudební romantickou retrokomedii podle Shakespearovy hry Marná lásky snaha (r. K. Branagh), v níž ztělesnila dvorní dámu Rosalinu.

Mohli by vás také zajímat…