zavřít
Upravit životopis

Životopis

Neil Hodgson se narodil 20.11. 1973 v městě Burnley ve Velké Británii.

Neil Hodgson se k závodění přichytl už v dětství,neboť se jeho otec účastnil řady klubových závodů. Za řidítka motocyklu usedl v pěti letech a od devíti jezdil motokros. Po čase vycítil,že jeho parketou bude silniční závodění.

Poté,co se stal mistrem Velké Británie ve třídě 120ccm,byl roku 1993 nejmladším závodníkem stejné kubatury ve světovém šampionátu.Poté se přesunul do vyšších tříd,celé tři roky jezdil jako soukromník v ,,půllitrech".

V sezoně 1996 se stal poprvé továrním jezdcem Ducati, ale sám cítil, že na titul ještě nemá. Proto se rozhodl pracovat na sobě v britském šampionátu.

Roku 2000 se po tvrdé bitvě s Chrisem Walkerem stal britským šampionem a na divokou kartu vyhrál obě jízdy Velké ceny Velké Británie v superbicích.

Jeho stáj GSE se v následujících szoně rozhodla vrátit do světového šampionátu a u toho nemohl Hodgson chybět. Obsadil celkově pátou příčku, v Doningtonu vyhrál v Misanu zajel nejrychlejší kolo.

Další rok sice Britovy unikla vítězství, ale v konečném hodnocení z toho bylo výborné třetí místo.
Na Hodgsona si opět vzpomněl tovární tým Ducati a pro sezonu 2003 mu nabídl speciál Ducati 999F03, s nímž jezdec mistroství světa opanoval a vyhrál mistroství světa superbiků s úžasným náskokem 103 bodů na druhého jezdce v pořadí!

V sezoně 2004 v Moto GP v soukromém týmu Pramac D´Antin Ducati obsadil v šampionátu Moto GP až sedmnáctou pozici s pouhými 38 body.

V letech 2005-2009 Neil jejzdil v amerických superbicích. Jeho nejlepší sezóna byla 2006 kdy skončil na místě pátém.

Na rok 2010 podepsal smlouvu s týmem Motorpoint Yamaha v britských superbicích. Bohůžel v prvním závodním víkendu na trati v Brands Hatch se zranil tak ho musel nahradit Ian Lowry.