zavřít
Upravit životopis

Životopis

Nena je německé zpěvačka, která se proslavila do světa díky písni 99 luftballons jež nahrála se svou kapelou v 80. letech pod názven Nena. Další její nějvětším hitem se stala píseň nazpívaná společně s Kim Wilde Anyplace, Anywhere, Anytime a to v roce 2002.

Nena se narodila 24. března pod jménem Gabriele Susanne Kerner. Svou přezdívku Nena získala ve svých třech letech, kdy pobývala ve španělsku. Nena - španělsky děvčátko. V roce 1977 opustila vysokou školu a získala školení jako zlatník. Později získala nabídku od kytaristy Reinera Kitzmanna, aby se stala vedoucí skupiny "The Stripes". Skupina měla menší vzlet písničkou Exstasy, ale později se kapela rozpadla.

V roce 1981 se Nena se svým tehdejším přítelem odstěhovala do Západního Berlína, kde se později setkali s budoucími členy jejich nové kapely NENA. V roce 1982 odstartovali novou karieru s písní "Nur Geträumt", která získala slávu hned poté, co kapela vystoupila v německé televizi "Musikladen".

Následující rok kapela vydala své první album, které obsahuje další hity jako "99 luftballons", "Leuchtturm", "Vollmond" a jiné. Tuto nahrávku docela náhodně dostal do rukou californský DJ, který pomáhal podporovat písně mezinárodně. Nicméně album se stalo nejpopulárnějším doposud. Po albumu NENA nastali další alba a to ? (Fragezeichen) v roce 1984, Feuer und Flamme v roce 1985 a Eisbrecher v roce 1986. I přes to jak velkého úspěchu kapela dosáhla... v roce 1987 se rozpadla a každý si šel svou vlastní cestou.

Později se Nena dala do kupi se švýcarským hercem Benedicte Freitagem, s nímž měla tři děti. Bohužel první, Christopher Daniel, byl narozen postižený kvůli lékařským chybám dělaným během narození. Zemřel ve věku 11 měsíců. Pozdějí v roce 1990 měli dvojčata.

Po rozchodu se svým partnerem odstartovala vztah s bubeníkem a producentem hudby Philippem Palmem. S ním má dvě děti. Pár žije v Hamburgu dodnes.

Během pozdních osmdesátých let vydala Nena první sólové album Wunder Gescheh'n a tak odstartovala svou sólovou kariéru pod pseudonimem Nena. V devadesátých letech vydala mírně úspěšných alb a některé i pro děti. V roce 2002 oslavila albem Nena feat. Nena dvacet let od jejího vzestupu. Předělala své písně z 80. let do nového kabátu. Největším hitem z alba Nena feat. Nena byla anglicko-německá píseň nazpívaná s anglickou zpěvačkou Kim Wilde. Tato píseň se dostala i k nám do České republiky a v hitparádech zabodovala. Později v roce 2005 vydala album s názvem Willst Du Mit Mir Gehen z nějž píseň Lieber ist se stala úvodní písní k německé telenovele.

Její poslední album, které vydala v roce 2007 je Cover Me. Pro rok 2009 chystá dvě nové alba a jedno z nich je dělané opět pro děti. Tak máme se na co těšit ;)