zavřít
Upravit životopis

Životopis

V šesti letech se Neve Campbell začala učit tancovat, když jí bylo devět získala místo v celostátní Kanadské baletní škole. Ačkoliv její snaha stát se profesionální tanečnicí nevyšla, kvůli sérii poranění, zaměřila hlavní snahu uskutečnit hereckou kariéru. Neve učinila svůj první průlom do herectví v roce 1992 v kanadském televizním seriálu "Catwalk“, který měl velký úspěch ve Spojených státech. Poté hrála v druhořadých filmech, ale nakonec získala roli Julia Salinger v televizním seriálu “Party of Five“ (1994). Seriál si našel silnou podporu mezi fanoušky. Neve díky tomuto úspěchu získala práci ve filmu i nadále, nejprve v teenagerovském filmu Čarodějky "The Craft" (1996).

Následně se představila v hlavní roli úspěšného hororového filmu Wese Cravense Vřískot "Scream" (1996), kde si zahrála s Courteney Cox, Rose McGowan a Drew Barrymore. Následující rok přišlo pokračování ve filmu Vřískot 2 “Scream 2“, který stejně jako předchůdce prokázal nesmírnou popularitu. V roce 1998 se Neve objevila v třech různorodé sérii malých kanadských nezávislých filmů “Hair Shirt“, Klub 54 “54“ a erotickém thrilleru Nebezpečné hry “Wild Things“ ve kterém Neve a Denise Richards hráli dvě středoškolačky s mravně pochybnými mimoškolními činostmi.

Se současným úspěchem v těchto filmech a její televizní prácí, se Neve mimořádně jednoduše přesunuje z televize do filmu a naopak, bez negativní zkušenosti jako předchozí generace herců.

Z dalších filmů jmenujme Panika (Panic, režie Henry Bromell, 2000), Spiknutí (Blind Horizon, režie Michael Hausman, 2003), Company (The Company, režie Robert Altman, 2003), Milenka (When I Be Loved, režie James Toback, 2004).

Ve filmu Klub 54 (54, režie Mark Christopher, 1998) si zahrála se Salmou Hayek a Mikem Meyersem. Roku 2005 ztvárnila postavu Miss Poppy v prohulené ironické adaptaci muzikálové parodie dnes již klasického osvětového filmu z roku 1936 proti užívání marihuany, Tráva (režie Andy Fickman).

Neve Campbell se vdala dvakrát - poprvé v roce 1995 za Jeffa Colta a podruhé za Johna Lighta v roce 2007. Obě manželství skončila rozvodem. Aktuálně je jejím partnerem J. J. Field, za kterého se však zatím provdaná není. V roce 2012 se jim narodil syn Caspian.

Neve byla:
r. 2000 podle magazínu People, jednou z 50 nejhezčích lidí světa
r. 1998 podle Anglického magazínu EMPIRE, třetí nejvíce sexy hereckou hvězdou
r. 1998 podle magazínu People, jednou z 50 nejhezčích lidí světa

Mohli by vás také zajímat…