zavřít
Upravit životopis

Životopis

Nicholas Campbbell je držitelem mnoha významných ocenění za nesmírně širokou škálu rolí, v nichž od charismatických mužů přes tajné policisty s pochybnou morálkou až k psychopatům ztvárnil takřka vše, co může jeden lidský život obsáhnout. Není bez zajímavosti, že tento vynikající herec je neméně úspěšným režisérem. V soukromém životě je Nicholas Campbell nesmírně přímý a veselý muž s láskou k hazardním hrám, koňským dostihům, ovšem ze všeho nejvíce milující otec.
Narodil se v Torontu a vyrůstal v Montrealu. Zahájil studium práv na Kingston's Queens University, ale záhy přestupuje na obor anglický jazyk a drama. Stěhuje se do Anglie, aby zde dokončil svá studia. Nakonec zde stráví pět plodných let, nejdříve v London Drama Studio a poté na Royal Academy of Dramatic Arts (RADA). Záhy vstupuje do York Theatre Royal Repertory Company, se kterou během čtyřiceti týdnů cestuje po malých divadlech a sbírá cenné herecké zkušenosti. Ještě před navázáním spolupráce se Sirem Richardem Attenboroughem ve snímku Příliš vzdálený most (A Bridge Too Far) se objevil v filmech Přichází satan! (The Omen) a Orel přistál ( The Eagle has Landed).

Po návratu do severní Ameriky střídavě žije mezi Torontem, New Yorkem a Los Angeles. Z více než čtyřiceti televizních a filmových rolí jmenujme například Diamanty (Diamonds), The Insiders a Street Legal. Nezapomenutelná je jeho role Bobbyho Kennedyho v Hoover vs. The Kennedys. V poslední době zazářil v Turning Paige, Saint Jude, New Waterford Girl, A Cool Dry Place, Major Crime, za níž dostal cenu Gemini za nejlepší herecký výkon, The Sleep Room v režii Anne Wheeler, The Diary of Evelyn Lau nebo Days in the Jungle. Campbell rovněž spolupracoval s Davidem Cronenbergem na takových filmech jako Nahý oběd (Naked Lunch), Mrtvá zóna (The Dead Zone), Fast Company a The Brook. Jako zkušený režisér dokumentů natočil i několik epizod ze seriálu Da Vinci's Inquest.

Mohli by vás také zajímat…