zavřít
Upravit životopis

Životopis

Německá zpěvačka, herečka, skladatelka a hráčka na harmonium (nar. 1938). Vlastním jménem Christa Päffgen. Začínala jako modelka. V r. 1959 se objevuje ve Felliniho filmu La Dolce Vita.

Jako zpěvačka začíná v r. 1964. V následujícím roce přijíždí do Londýna, kde nahrává 1. singl - I´m Not Saying. Na konci roku 1965 odchází do N.Y.C. Tam spolupracuje s Andy Warholem a hraje v jeho filmech. Na jeho popud zpívá na slavném 1. albu sk. Velvet Underground. Poté se věnuje sólové kariéře.

Album Chlesea Girl (1968) obsahuje písně Johna Calea, Lou Reeda a Jacksona Browna. Desky Marble Index (1968) a Desertshore (1971) produkoval Johna Cale a prohlubuje se na nich typická těžká a ponurá atmosféra (vč. charakteristického hlasu), která přispívá k budoucímu kultovnímu postavení Nico. Ta později bydlí ve Francii a v Anglii. Album The End (1974) rovněž produkoval J. Cale, podobně jako desku Drama Of Exile (1981), která vzniká opět v N.Y.C.

Přestože její problémy s drogami v 80. letech narůstají, často v tomto období koncertuje. Album Camera Obscura (1985) vzniklo opět ve spolupráci s Johnem Calem. V červenci 1988 umírá při dopravní nehodě na Ibize.

Mohli by vás také zajímat…