zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jeho rodina žila v Anglii a na Novém Zélandu, než se v roce 1974 přestěhovala do Austrálie. Noah Taylor je jedním z nejtalentovanějších a nejobsazovanějších herců, kteří kdy v Austrálii vyrůstali. Jeho nejznámější role role jsou zřejmě z The Year My Voice Broke a jeho sequelu Flirting, oba v režii Johna Duigana. Svou kariéru započal na divadelní škole v Melbourne, kde se pak představil v St. Martin’s Youth Theatre, kde ztvárnil role ve hrách The Seagull, Pierrot Lunaire, Bloody Mama, Alien in the Park, The Grim Reaper, The Advertisment, Baron in the Trees and Eric and Verna.

Poté přemístil do televize, kde hrál ve filmech A Long Way From Home, Bangkok Hilton, Inspector Morse, Jon’s Jury. Na stříbrném plátně se objevil ve filmu Wese Andersona Život pod vodu, Max od Menno Meyjese, Tomb Raider od Simona Westa a Lara Croft: Kolébka života režiséra Jana De Bonta, Vanilkovém nebi a Na pokraji slávy od Camerona Crowea, The Sleeping Dictionary režiséra Guye Jenkinse, He Died With A Felafel in His Hand od režiséra Richarda Lowensteina, Simon Magus od Bena Hopkinse, Záře režiséra Scotta Hickse, On Our Selection od George Whaleyho, Lover Boy od Geoffrey Wrighta, The Prisoner of St. Petersburg od režiséra Iana Pringlea a The Nostradamus Kid od Boba Ellise.

Jeho dalším filmem je Nový svět od režiséra Tenké červené linie Terrence Malicka. Taylor byl nominován nadací AFI v kategorii Nejlepší herec za film The Year My Voice Broke a Nejlepší herec ve vedlejší roli za On Our Selection. V roce 1988 získal cenu od Sydney Film Critics Circle za nejlepší herecký výkon ve filmu The Year My Voice Broke, v roce 1991 tu samou cenu za Flirting a do třetice v roce 1993 za The Nostradamus Kid.

Mohli by vás také zajímat…