Norman Lovett začal s herectvím poměrně pozdě - počátkem osmdesátých let. Tehdy se stal členem známého sdružení Comedy Store, kde se seznámil například s Chrisem Barriem a Hattie Hayridge. Občas se objevil v několika televizních pořadech. Jedna z...

Životopis

Norman Lovett začal s herectvím poměrně pozdě - počátkem osmdesátých let. Tehdy se stal členem známého sdružení Comedy Store, kde se seznámil například s Chrisem Barriem a Hattie Hayridge. Občas se objevil v několika televizních pořadech. Jedna z jeho prvních rolí v televizi byla, podobně jako u Chrise Barrieho, v jedné epizodě i u nás známého seriálu "The Young Ones" - "Mladí v partě"(1982), jenž toho má s "Červeným trpaslíkem" společného víc, než se na první pohled zdá. Do podvědomí diváků se dostal účinkováním v šou Ruby Wax (Manželky Eda Bye a představitelky Blaize Falconburger v RDW "Fotostroj času").

Jeho velká chvíle přišla teprve v roce 1988, kdy ho Rob Grant a Doug Naylor přizvali ke spolupráci na pro BBC převratnému seriálu "Červený trpaslík". Lovett byl mírně zklamán, protože mu nevyšla role Rimmera a zbyl na něj marastický počítač Holly. Hlavně mu vadilo, že jelikož se na obrazovce objevuje jen jeho hlava, je izolován od ostatních herců.

Lovett vydržel v seriálu pouhé dvě sezóny. Vysvětlení jeho odchodu z "Trpaslíka" se různí. Naylor s Grantem tvrdili, že po infarktu měl podlomené zdraví, producent Paul Jackson vypustil zprávu, že chtěl víc peněz a sám Lovett to odůvodňuje tím, že potkal svou ženu Lilly Morrison a přestěhovali se do Edinburghu, takže by pro něj bylo příliš obtížné dojíždět na natáčení. Pravdou však také je, že se s Jacksonem nepohodl a dlouho mu ležel v žaludku.

Norman Lovett měl pak v televizi vlastní sérii "Já, Lovett", kterou si i sám napsal. Postihlo ho však podobně jako jeho kolegy "prokletí Červeného trpaslíka" a do seriálu se vrátil na konci sedmé a v osmé řadě. V té už má ale jeho role mnohem menší prostor než tomu bylo dřív.