zavřít
Upravit životopis

Životopis

Olga Kurylenko, narozena 14.listopadu roku 1979, je ukrajinská modelka a v současnosti také herečka, která stoupá v žebříčku filmových „star“. Jak už to často bývá, její život je jak z pohádky. Chvíli po jejím narození následoval rozvod rodičů – Olga zůstala s matkou, a také babičkou. Poté následoval „boj“ s chudobou, Olga ví, jaké to je mít pořádný hlad, nosit děravé svetry…

Od začátku však věděla, co je důležité, co chce, a pevně si šla za svými cíli. Studovala jazyky, umění, hrála na piano a chodila do hodin baletu. Nejhorší část své pohádky měla Olga za sebou, teď už měla před sebou „jen“ tu lepší část. V 16ti letech byla na výletě v hlavním městě Ruska, Moskvě. V metru byla spatřena agentem jisté agentury pro modelky. Matka Olgy byla překvapena, samozřejmě si myslela, že je to vtip nebo podvod. Ale nebyl.

Za rok se Olga stěhovala do Paříže, podepsala smlouvu a začala svojí kariéru modelky.

Mladá slečna si rychle zvykle na místní život, za půl roku mluvila francouzsky, objevila se na obálce takových časopisů jako Elle a Vogue. Z mola na plátno se přesunula v roce 2004, kdy získala roli ve snímku Diany Bertrand L'Annulaire. Za tento debut získala Olga „Certificate of Excellence“ za nejlepší herečku, udělovaný na festivalu „Brooklyn International“. Po tomto úspěchu následovala práce pro televizi, kde se objevila především kvůli své kráse, a také kvůli tomu, že se nebojí nahoty – francouzští muži byli nadšeni.

Zahrála si i v projektu Paris, je t’aimes, jejím „spoluhráčem“ byl Elijah Wood v úpírském segmentu. Avšak asi jen málokdo z diváků Olgu v této roli poznal. Známá se stala díky další roli, v které ztvárnila krásku po boku zabijáka s čárovým kódem na týlu a s číslem 47 místo jména – Hitmana. Každý, kdo tento film viděl si pravděpodobně bude pamatovat více výrazné a odvážné scény s Olgou než ty akční s hlavním představitelem.

V roce 2008 Olga natočila novou bondovku „Quantum of Solace“ kde si po boku Daniela Craiga prudkou Camille.

Mohli by vás také zajímat…