zavřít
Upravit životopis

Životopis

Olga Lounová roz. Pytlounová je česká zpěvačka, skladatelka, herečka, závodnice rally.

Život a kariéra
Dětství strávila v Osečné (Lázně Kundratice), kde dodnes žije velká část její rodiny. Po úspěšném zakončení studia na Pedagogické fakultě v Liberci získala absolutorium na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze (obor muzikál - zpěv, herectví, tanec).

Od roku 1998 je obsazována jako herečka do seriálů a filmu. Hrála Patricii v seriálu Ošklivka Katka, objevila se také v seriálu Vyprávěj.

Mezi její dosud největší hity patří Láska v housce s Xindlem X a autorské skladby K výškám a Brány svaté. Začátkem roku 2011 vydala svou první studiovou desku Rotující nebe a podepsala smlouvu se světovým vydavatelstvím Universal Music. V roce 2010 byla dvakrát nominována na Hudební cenu Óčka za skladbu Láska v housce (sólista a videoklip). Za svou kariéru se aktivně účastní i různých charitativních akcí. Od roku 2011 je patronkou Nadačního fondu UNICEF.

Ke konci roku 2012 vydala videoklip Dál za obzor, skladbu kterou napsala pro sebe a Karla Gotta. Videoklip se natáčel v historických prostorách pražského Klementina a v Lucerně v Praze. Skladba vznikla také v němčině jako Du hast die Wahl.

Během roku 2003 obohatila své životní zkušenosti čtyřměsíčním jazykovým pobytem v New Yorku, kde dokonce vystupovala s místní latinsko-americkou skupinou.

Sportovní aktivity
Je aktivní v mnoha sportovních činnostech. Na vlastních show Rotující nebe a Optický klam, ukázala své akrobatické umění, které dlouho předtím trénovala - závěsnou akrobacii na šálách a hrazdě. V současné době[kdy?] trénuje Pole dance.

V letech 2011 a 2012 jezdila s týmem JT Říha Group Rally Team na Renaultu Clio Sport. V roce 2013 za tým JT Rocksteel Rally Team a opět na Renaultu Clio Sport. V sezóně 2014 MČR v rally spintech jezdí s Mitshubishi Lancer Evo IX.[4]

Thajský box trénuje 3× týdně u Petra Zelinky a tento sport považuje za nejlepší komplexní cvičení. Pravidelně také navštěvuje kurzy potápění na nádech – freediving. V roce 2013 založila skupinu Výzva pro holky,[5] kde se snaží motivovat ženy ke cvičení a pravidelně přispívá novými videi a trendy z fitness světa.

Již několik měsíců se věnuje sportovnímu a mentálnímu koučinku. Prochází speciálním školením pro mentální trénink především sportovců a lidí v zátěži.

V roce 2013 se potápěla v JAR se žraloky.

Kapely
Modré houpačky byly její první kapelou, která natočila a vydala vlastním nákladem CD Synkopy s griliášem. Od roku 2001 byla frontmankou rockové kapely Calathea, se kterou vystupovala také na festivalech v Chorvatsku a Německu, nebo v Polsku jako předskokanka Maryly Rodowicz. V roce 2008 založila společně s Marcusem Tranem skupinu Blind Angie, se kterou předskakovala kapele Panik (dříve Nevada Tan). Hraje na klavír, kytaru a flétnu. Skládá hudbu i texty. V roce 2010 nazpívala píseň Láska v housce se zpěvákem Xindlem X.

V roce 2010 zakládá na základě castingu kapelu (Lukáš Bundil (kytara), Olga Lounová (zpěvačka), Jirka Veselý (bicí), Jakub Rolník (basa), Petr Šťastný (kytara), se kterou vystupuje a zpívá dodnes. V roce 2011 předvedla poprvé svou show Rotující nebe.

V roce 2012 objela 3 největší města v ČR a předvedla svou náročnou show Optický klam, kde je za zpěvu zavěšena za šálách, předvádějíc akrobatistické kousky. Vždy za to sklidila velký potlesk diváků ve stoje.

Rallye
Od roku 2010, kdy si zahrála ve filmu z prostředí rallye Tacho, se objevuje jako navigátorka nebo řidička především při závodech v rámci MČR Sprintrally.
- 2012 Jezdila jako navigátor s Jaromírem Tomaštíkem v Subaru Impreza WRC
- 2012 premiérová jízda Rally Slušovice, kdy seděla za volantem jako pilot - Renault Clio Sport ve své třídě 5 dojela na 3. místě
- 2012 Rally Kopná, rally Vrchovina, Rally Lužické hory, Rally Krkonoše, rally Kostelec n. Orlicí, Rally Agropa, Barum rally, rally Jeseníky, rally Vsetín, Wallašská rallyshow
- 2012 získává 1. místo v dámském poháru a 3. místo ve třídě, na posledním závodu sezóny v rámci MČR ve sprintu Rally VSETÍN.
- 2013 rally Vrchovina, Rally Lužické hory, Rally Krkonoše, rally Kostelec n. Orlicí, Rally Agropa, Rally Bohemia, rally Jeseníky, rally setín, Valašská rally, Pražská sprintrally
- 2014 s novým autem Mitshubishi Lacer EVO 9 první závod Valašská rally, Rally Kopná, Rallyshow Hradec Králové

Mezi její úspěchy patří 3. místo ve třídě na Rally Bohemia 2013 a 2. místo v dámském poháru. 4. místo ve třídě na Barum rally. V MČR sprintrally dojíždí pravidelně v dámském poháru na 2. Místě.

Podpora lidských práv
V pražském Kostele sv. Anny vystoupila 6. října 2014 na koncertě s názvem „Svědomí nelze koupit“ pořádaném na podporu lidí nespravedlivě stíhaných čínským totalitním režimem, zejména následovníků Fa-lun-kungu a advokáta Kao Č'-šenga. Na akci vystoupila společně s Martou Kubišovou, Jitkou Hosprovou, Janem Potměšilem, Janem Budařem a dalšími umělci.

Diskografie
Rotující nebe (2011) s 12 skladbami, kde pilotními singly byly skladby "K Výškám", "Láska v housce", "Gynekolog amatér".
Optický klam (2013) s 9 skladbami a 47minutovým videozáznamem z koncertního turné, s pilotními singly "Brány svaté", "Až budu starou ženou", "Paradise".

Hudební klipy
- K výškám
- Osoba blízká
- Gynekolog amatér
- Láska v housce
- Niť beznaděje
- Padám – live
- Dál za obzor
- Du hast die wahl
- Brány svaté
- Zaklínadlo
- Znáš ten pocit
- Vím, že ty víš
- Life is a party
- Až budu starou ženou
- Paradise

Mohli by vás také zajímat…