zavřít
Upravit životopis

Životopis

Pochází z právnické rodiny. Vystudovala anglickou literaturu na Cambridge University. Další dva roky navštěvovala hereckou školu při divadelní scéně Bristol Old Vic a začínala na jevišti. Hrála v pěti inscenacích Royal Shakespeare Company, mj. v Richardu III.

Vytvořila také jednu z hlavních rolí v dramatickém seriálu BBC, nazvaném Beck (1997), a jako host se objevila v populárním sitcomu Friends (Přátelé - ČTV). Pro film ji objevil Kevin Costner, když ji obsadil do role mladé vdané Abby, která otěhotní se statečným samozvaným Pošťákem (Kevin Costner), ve svém postkatastrofickém dramatu The Postman - Posel budoucnosti.

Další velkou příležitost dostala v úloze prodavačky ze starožitnictví Anny Croweové, jejíž manžel-uznávaný dětský psycholog (Bruce Willis) léčí chlapce s nevšedním postižením (Haley Joel Osment), v duchařském psychothrilleru Šestý smysl (r. M. Night Shyamalan).

K jejím dalším filmům patří komedie Jak jsem balil učitelku, thriller Stíny mrtvých, britská romantické komedie Vášnivá salsa, sci-fi horor Hlubina, kriminální komedie Klikaři a drama Muž z Elysejských polí. Zatím naposledy si zahrála ve filmech Zabijte krále a The Heart of Me.

Mohli by vás také zajímat…