zavřít
Upravit životopis

Životopis

Omid Djalili se narodil 30. září 1965 v londýnském Chelsea. Proslavil se především jako stand-up komik, dabér, herec a televizní producent.

Studoval na Holland Park School v Londýně a následně na univerzitě Ulster v městečku Coleraine ležícím v Severním Irsku.

První významější úspěch jako stand-up komik zaznamenal v roce 1995, kdy vystoupil na Edinburgh Festival Fringe. Poté vystupoval v mnoha zemích, jmenujme např. Kanadu, USA, Rakousko, Belgii a Švédsko. V USA měl na stanici HBO vlastní pořad a dále se podílel na 22 epizodách sitkomu Whoopi s Whoopi Goldberg v hlavní roli.

V roce 2007 byl veřejností zvolen do šedesátky nejlepších stand-up komiků pořadu "The 100 Greatest Stand-Ups".

Mimo nespočet televizních programů se Omid Djalili mnohokrát objevil i na filmovém plátně. Jmenujme např. snímky Mumie (The Mummy, 1999, rež. Stephen Sommers), Gladiátor (Gladiator, 2000, rež. Ridley Scott), Spy Game (Spy Game, 2001, rež. Tony Scott), Piráti z Karibiku - Na konci světa (Pirates of the Caribbean: At World's End, 2007, rež. Gore Verbinski), Sex ve městě 2 (Sex and the City 2, 2010, rež. Michael Patrick King),

Fanoušci počítačových her mohli jeho hlas slyšet v populární herní sérii Grand Theft Auto, kde k nám jeho hlasem promlouvá postava Yusufa Amira.

Z dalších dabingových počinů můžeme jmenovat např. Ovečka Shaun ve filmu (Shaun the Sheep Movie, rež. Mark Burton a Richard Starzak) z roku 2015, kde propůjčil svůj hlas postavě Trumpera, pracovníka zabavujícího zvířata.

Omid Djalili

56 let, herec, producent, komik, dabér

Mohli by vás také zajímat…