zavřít
Upravit životopis

Životopis

"V první třídě jsem začal chytat ryby, ale ty mi moc nebraly, takže mě to nebavilo. Pak byl v Hodoníně nábor na hokej a mně se hokej vždycky líbil, proto jsem to šel zkusit," popisuje mladý obránce, jak se dostal ke svému řemeslu.

V Hodoníně ale hokej zrušili, tak jej museli rodiče vozit do nedaleké slovenské Skalice. V dorostu pak přestoupil do Brna, kde hrál dorosteneckou extraligu. V sezóně 2003/2004 podepsal smlouvu se znojemským týmem, ale protože se zde nehrála extraliga juniorů, oblékl dres prostějovské juniorky. Letní přípravu na sezónu 2004/2005 už absolvoval s dospělými Orly.

Za Znojmo pak střídavě naskakoval v extralize po další dva roky. Pomáhal také v první lize v Brně a Olomouci. V listopadu 2006 ale přišel zlom, když odmítl podepsat s Orly novou tříletou smlouvu. Vedení klubu jej následné vyměnilo do Vsetína za obránce Lubomíra Štacha.Po sléze opět vypomáhal Kometě Brno a ted má podepsanou smlouvu v HC GEUS OKNA Kladno..

Odmala hraje na postu obránce. Sám sebe spíše hodnotí jako útočně laděného zadáka: "Jsem spíš ofenzivní, já bych asi nikoho nezmlátil. Snažím se hrát víc hlavou než tělem." Od šestnácti let nastupuje v mládežnických reprezentačních výběrech. V roce 2004 získal s týmem osmnáctiletých bronz na Mistrovství světa v Minsku. V témže roce si připsal další úspěch v dresu Prostějova, se kterým vybojoval druhé místo v extralize juniorů.

Studuje učební obor s maturitou. Má sestru, která raději kreslí, než by se věnovala sportu.

Talentovaný obránce stojí na prahu mužského hokeje, ale jak si představuje svoji budoucnost, prozradit nechce: "Snů mám hodně, ale ty se neříkají."