zavřít
Upravit životopis

Životopis

Oren Lavie je zpěvák, skladatel, dramatik a divadelní režisér.

Mládí strávil v Izraeli. V roce 1997 mu byla udělena hlavní cena za výrobu hry „Sticks and wheel“ na Festivalu Alternativy izraelského divadla. V roce 1998 odešel do Londýna studovat divadelní režii na londýnské Akademii hudby a dramatických umění (LAMDA). Po absolvování napsal dvě hry které se hrály v mnohých londýnských divadlech. V roce 2001 se přestěhoval do New Yorku, kde se snažil vydělat na různých pracovních místech a mezitím se zaměřil na psaní písní. Když je nahromadil, odešel v roce 2003 do Berlína, a začal dělat nahrávky.

Jeho první album, „The Opposite Side of the Sea“, bylo dokončeno v roce 2006. V roce 2009 bylo vytvořeno video k písni „Her Morning Elegance“ a dosáhlo velké popularity na serveru YouTube, měla 2,5 miliónů shlédnutí za 14 dní a nyní už přesáhla sledovanost přes 6,5 milionu uživatelů.

Jádrem jeho melodií skladeb je vždy na klavír nebo kytara. Písně jsou díky jeho hlasu pohodové. Jsou obohaceny například o sólo na violoncello, nebo o komorní orchestr a také různé, hlavně neelektronické nástroje, tudíž každá z písní má jedinečný styl a barvu.

Oren Lavie je dnes řazen mezi známé hudební velikány jako jsou Tom Waits, Jacques Brel nebo Leonard Cohen.

Divadelní hry
1997 - Sticks and Wheels
1999 - Lighting the Day
2000 - Bridges and Harmonies
2006 - The Empty Princess

Oren Lavie

41 let, zpěvák, skladatel, dramatik a divadelní režisér