zavřít
Upravit životopis

Životopis

Oscar Dronjak se narodil 20.ledna 1972 ve městě Motndal u Goteburgu. Navštěvoval kurzy o historii, archeologii a o řeckých a římských dějinách na Goteburské univerzitě. Na kytaru začal hrát ve čtrnácti letech a brzy založil první formaci The Hippie Killers. Další jeho skupinou byli Striker, hrající převážně heavy metalové cover verze proložené prvními pokusy o vlastní skladby. Později s Oscar začal věnovat death metalu se skupinou Desecrator, časem přejmenovanou na Ceremonial Oath.

Oscar byl nejen vokalista, ale také hrál na kytaru a skládal hudbu. Skupina nahrála koncepční album The Book Of Truth, ale pro neshody opustil Oscar řady skupiny ještě před jeho vydáním.
V roce 1993 založil spolu s Jesperem Strombladem skupinu Hammerfall, ale její krátká existence byla záhy přerušena. Oscar si totiž při fotbale zlomil pravou ruku. Po dvouměsíční rekonvalescenci se přidal k death metalové skupině Crystal Age. Absolvoval s ní krátké turné po Polsku, zúčastnil se nahrávání skladby na tribute album Metallicy s názvem Metal Militia i nahrávání plnohodnotného alba. Potom se ale začal opět věnovat Hammerfall jejichž kariéra se konečně mohla rozběhnout naplno.