zavřít
Upravit životopis

Životopis

Ještě na začátku června 2007 ho znali jen ti hokejoví fanoušci, kteří sledují mladé naděje. Dnes o něm mluví celá NHL. Kane má všechny předpoklady, aby se zařadil po bok jen o trochu starších hokejistů Crosbyho, Stastneho nebo Kopitara. Jen si vezměte, co všechno od června stihl: stal se jedničkou draftu, podepsal smlouvu s Chicagem, v kempu udělal první tým a v sobotu si připsal premiérový gól v NHL.

A nebyl to ledajaký gól. Rozhodl o vítězství Chicaga nad favorizovaným Detroitem 4:3 při samostatných nájezdech. Kane byl jediný, kdo uspěl. Udělal blafák do bekhendu a brankář neměl šanci. Ten brankář se jmenoval Dominik Hašek. Když nastoupil v roce 1990 k prvnímu zápasu, rodiče Kaneovi teprve chystali narozeninový dort se dvěmi svíčkami.

„Je to něco neuvěřitelného. Když jsem byl kluk, díval jsem se na Sabres a speciálně Dominika. Chodil jsem na zápasy v jeho dresu. Najednou uteklo pár let a já proti němu jedu nájezd. A dám takhle svůj první gól v NHL. Byl to skvělý večer,“ rozplýval se osmnáctiletý rodák z Buffala, který se po zápase nechal s Haškem vyfotit. Brankář byl sice zklamaný, ale rád mladé hvězdě vyhovel. Vždyť Kaneův otec byl kdysi dealerem Jeepu v Buffalu a jednou Haškovi prodal vůz.

V Chicagu určitě nelitují, že útočníkovi kontrakt nabídli už letos. Právě on má být novou tváří chřadnoucích Blackhawks. Však spolu s Jonathanem Teowsem, další mladou hvězdičkou, před sezonou v reklamní akci prodávali permanentky. Zatímco zraněný kamarád ještě na debut v NHL čeká, Kane už si připsal první gól.

I kvůli němu bude chodit do United Center více fanoušků. Na první domácí zápas si jich našlo cestu 18 768, to je slušný začátek.