zavřít
Upravit životopis

Životopis

Navštěvovala dva roky Louisianskou státní univerzitu a pokračovala v hereckých studiích na Fordhamské univerzitě v New Yorku a pak na divadelní fakultě Yaleovy univerzity, kde mj. účinkovala ve hrách Elektra, Periklés, Rej, Na dně a Mizantrop. Profesionálně debutovala na newyorských jevištích (např. Vychováni v zajetí, Modlitba za ženicha, Tři deštivé dny, Dům modrého listí, Eastern Standard).

Hrála hlavní úlohy v TV seriálech Davis Rules (1991, Davisova pravidla), Murder One (1995-96, Vražda prvního stupně), Wonderland (2000, Země divů) a jako host vystoupila v řadě dalších, mj. Spenser: For Hire (Spenser: K pronajmutí), The Equalizer, Tales from the Crypt (Příběhy ze záhrobí - ČTV), Law & Order (Zákon a pořádek - KTV), Frasier a Six Feet Under (Odpočívej v pokoji - KTV), v němž ztělesnila svobodomyslnou tetu Sáru (Cena Emmy).

Ve filmu vytváří převážně výrazné vedlejší postavy: excentrická německá herečka Greta v nezávislém dramatu lesbické lásky Velké umění (r. L. Cholodenková), nemocná manželka ředitele věznice v adaptaci románu Stephena Kinga Zelená míle (r. F. Darabontn) nebo rozvedená Annette Jenningsová v dramatu prolínajících se osudů Péče o předměty (r. R. Trocheová).

Mohli by vás také zajímat…