zavřít
Upravit životopis

Životopis

Patrik Pixa je mladý filmový režisér a scénárista.

Studoval na Střední odborné škole v Písku. A má vášnivýho koníčka režírování filmů. Tento mladý režisér(i když se tomu nechce věřit) má už na svém kontě 5 celovečerních film§ (Pan Úžasňák, Spider-woman, 007 King Poker Square,Láska v plamenech a v neposlední řadě Angelia) , a řadu menších filmů (Commander 112, Masakr, Skryté nebezpečí). Jeho největším vzorem je prý režisér Jiří Vejdělek. Podle něho má obrovskej talent, a jednou by chtěl s Jirkou natočit celovečerní film.

Jeho rodným městem je Písek. Patrik má ale i jiné záliby např. jízda na kole, posezení s přáteli, fotbal, florbal atd. Svůj první film začal natáčet v roce 2005 (Pan Vožrala) trval pouhých 5 minut, ale všem se líbil. Pak ale přišel první celovečerní film Pan Úžasňák. Hlavní roli si zahrála jeho mladší sestra Aneta Pixová. Druhým filmem Spider-woman chtěl Patrik poprvé zkusit jak se pracuje s klíčovacím plátnem a všemi efekty. Nakonec se z toho vyklubal hezký snímek. Hlavní roli si opět zahrála sestra Aneta. Jeho další film James Bond 007 King Poker Square. Hlavní roli si zde zahrál neznámý herec Ondřej Breibisch.Tento film je hodně akční (jak to u bondovek bývá). James Bond se utká s hlavou terorismu Mr. Morbidym v turnaji pokru. Hra na život a na smrt, která se koná v Morbidyho herně King Poker Square.

Tento nadějný režisér a scénarista zrovna dotočil nový film Indiana Jones a Anubisovo žezlo. Trailer naleznete zde. Indy se vydává hledat Anubisovo žezlo. Ovšem v tom mu stojí archeolog a Indiho největší rival Mark Goméz. Samozřejmě všechno dobře dopadne. Premiéra filmu byla 29.srpna 2008

Dále Patrik natočil celovečerní film Láska v plamenech (2010) Hlavním hrdinou toho filmu je Ben Nolan (Josef Turek)nadějný skladatel a muzikant. Právě má po škole a byla mu nabídnuta možnost se trochu zviditelnit.
Ben má napsat písničku do rádia a jeho nejlepším kamarádem je tak trošku potrhlý Danny Jackson (František Bican), který mu přidělává samé starosti. Jednoho dne Ben hledá inspiraci venku. V tom uvidí hořící byt.

Ben se vrhne dovnitř a zachrání Carin Olsenovou (Eliška Langová) seznámí se, zajdou si na večeři a postupem času se z nich stává milenecký pár. Až do dne, kdy Carin dostane od pošťačky dopis.....Co je v dopise napsáno??? To se dozvíte ve filmu.

Patrik neváhal a natočil další celovečerní film

Je to sen, nebo realita?
Těmito slovy začíná nový film Patrika Pixy , který nese název Angelia (2014) A o čem že film je? Angelia pracuje jako pečovatelka. Její manžel Richard je úspěšný podnikatel a společně mají dceru Sofinku . Šťastná a spokojená rodina, ke které však osud nebyl přívětivý. Více se dozvíte ve filmu.

Scénárista a režisér Patrik Pixa se již podruhé vrací k dramatickému žánru (první film Láska v plamenech) . Angelia je však pro Patrika srdeční záležitostí, neboť je inspirován podle skutečné události, která se stala v roce 2011. Dva roky sepisoval scénář a rok film natáčel. Natáčelo se v Písku , Vlachovo Březí , Kestřanech , Dobevi , U Sudoměře , Semicích a v Čížové .

Nyní Patrik připravuje zbrusu nový film JAKUB. Zatim se píše scénář, ale mělo by se začít točit počátkem roku 2016.