zavřít
Upravit životopis

Životopis

Je dcerou obchodníka se starožitnostmi a někdejší agentky kosmetické filmy Dior, která ji od útlého dětství podporovala v uměleckých aktivitách. Před kamerou debutovala jako tříletá v reklamním snímku Birds Eya Pea, ale skutečnou úlohou byla postava Pamely Buchannanové, dcery manželů (Mia Farrowová a Bruce Dern), do jejichž života osudově vstoupil titulní hrdina (Robert Redford) film. přepisu známého Fitzgeraldova románu Velký Gatsby (r. J. Clayton).

Jako dětská herečka účinkovala ještě v několika filmech a v reklamách režírovaných Tony Scottem a Adrianem Lynem. Několik let pak působila jako zpěvačka a skladatelka v bratrově rockové skupině Eighth Wonder. Rychlý vzestup její herecké kariéry odstartovala role ambiciózní módní návrhářky Crepe Suzette, o jejíž přízeň usiluje mladý fotograf (Eddie O'Connell), v retromuzikálu z Londýna konce 50. let Úplní začátečníci (r. J. Temple).

Návrat do Hollywoodu učinila úlohou sekretářky jihoafrického konzula Rika van den Haasové, s níž prožije krátký a tragicky ukončený románek horkokrevný losangeleský policista (Mel Gibson), v akčním thrilleru Smrtonosná zbraň 2 (r. R. Donner). Uplatnila se především v rolích přitažlivých blondýnek, z nichž vyniká jednadvacetiletá Angličanka Katie, která vzpomíná na své vztahy ke třem zcela rozdílným mužům, v moralizující komedii 21 (r. D. Boyd).

V roce 1987 nazpívala duet "La luce buona delle stelle"(šťastné světlo hvězd) s italským popovým zpěvákem Erosem Ramazzotim na jeho albu In certi momenti(v jistých chvílích). Písnička se stala velmi úspěšnou a brzy k ní byl natočen i videoklip

Často účinkuje v TV, kde zaujala titulní rolí populární americké herečky v životopisném snímku Láska a zrada: Příběh Mii Farrowové. Jako host se objevila např. v seriálu Tales from the Crypt (Příběhy ze záhrobí - ČTV). Byla manželkou hudebníka Dana Donovana (1988-91), klávesisty skupiny Big Audio Dynamite. Z manželství s rockovým zpěvákem Jimem Kerrem (1992-96) ze skupiny Simple Minds. Má syna (nar. 1992) a z manželství s Liamem Gallagherem, zpěvákem rockové skupiny Oasis, má syna Lennona Francise (nar. 1999).

V současné době často účinkuje v televizi, kde zaujala svou titulní rolí populární americké herečky v životopisném snímku Láska a zrada. Dále se jako host objevila v seriálu Tales from the Crypt (Příběhy ze záhrobí - ČTV).

Mohli by vás také zajímat…