zavřít
Upravit životopis

Životopis

Patty Loveless na sebe upozornila hned prvním albem v r.1987, pojmenovaném jejím jménem a stala se jednou z nejpopulárnějších country zpěvaček tzv. novotradicionalistů - i když se prosadila nejen v country music, ale také v bluegrass stylu, či v pop music.

Její písničky se dají charakterizovat jako směs Honky tonk a country rocku, často jsou laděné jako smutné emocionální balady. Během 90.let se stává uznávanou umělkyní, má na svém kontě více než 40 singlů na Bilboard Hot Country, včetně pěti number one hitů, dále 14 studiových alb (bez kompilací). Čtyři z těchto alb byla platinová a dvě zlatá.

Je vzdálenou sestřenicí sester a taky úspěšných zpěvaček Loretty Lynn a Crystal Gayle.
Začátkem 90.let začíná mít Patty problém s hlasivkami, při zpívání pociťuje bolest v krku. Stav hlasivek se postupně zhoršuje a je zvažován chirurgický zákrok s rizikem, že už nebude moci zpívat. Zákrok nakonec podstupuje a po několika měsíční pauze může opět mluvit a zpívat.
Vynucená pauza ji však odsunula z popředí zájmu amer. country radií, v té době nastupují rázně zpěvačky Faith Hill a Shania Twain.
Patty tak postupně rezignuje na komerční country music a věnuje se náročnějším projektům a turné.
Provdala se celkem dvakrát.

Mohli by vás také zajímat…