zavřít
Upravit životopis

Životopis

Patty se narodila 9. dubna 1948 v italských Benátkách. Patty Pravo je pouze pseudonymem, jejím skutečným jménem je Nicoletta Strambelli.
Kariéra této italské zpěvačky trvá už více než čtyřicet let. Nicoletta studovala na konzervatoři Benedetta Marcella a seznámila se s americkým básníkem Erza Poundem a s Angelem Roncallim (papežem Janem XXIII.).

V patnácti letech opustila domov a začala žít v Londýně a Římě, kde odstartovala svou pěveckou kariéru v Piper Clubu. V roce 1966 vydává svůj první hit Ragazo triste (Sad Boy) italskou verzi písně But you´re mine od Sonnyho a Cher. Byla to první píseň, kterou odvysílalo rádio Vatican. Patty následně nahrála mnoho písní, které se stali velmi populárními, můžeme zmínit například Qui e la (Here and there), Se perdo te (If I Lose You, 1967), Sentimento (Feeling), La bambola (The Doll, 1968) nebo La Spada Nel Cuore a mnoho dalších (poslední dvě můžeme znát z reklam na jednu českou minerální vodu). Do konce roku 1968 se prodala více než 1 milion kopií písně La bambola a Nicoletta díky tomu byla oceněna zlatou deskou.

Účinkovala v mnoha televizních show a v roce 1970 už uváděla svou vlastní, která se nazývala Bravo Pravo, kterou vysílaly všechny francouzské televize.

V roce 1994 odcestovala do Číny, kde nahrála album Ideogrammi a v roce 1995 se vrátila zpět do Itálie.