zavřít
Upravit životopis

Životopis

Paul McCartney se narodil 18. června 1942 v Liverpoolu, ve Waltonské nemocnici. Jeho otec James McCartney pocházel z Irska a byl katolík. Za svůj život vystřídal hodně prací, ale nejznámější je jako jazzový hudebník. James měl svůj vlastní jazzband a hrál na klavír, trubku, klarinet a další dechové nástroje.

Paulova drahá maminka Mary pocházela také z Irska a byla katolička. Její životní práce byla zdravotní sestra ve Waltonské nemocnici. James a Mary se vzali v roce 1940.

Paul se jim narodil o dva roky později a o další dva roky později se jim narodil syn Mike. Mike je tedy Paulův o dva roky mladší bratr a živí se jako fotograf a bubeník.

Paul se věnuje hudbě už od 4 let. Jeho tatínek si vždy posadil na klín a učil ho hrát na klavír.
V 5 letech začal Paul chodit do školy na Liverpool Institute, do tzv. nulté třídy pro velmi chytré děti. Od 6 let začal pravidelnou povinnou školní docházku.

Rok před tím než dodělal školu mu bohužel zemřela jeho milovaná maminka Mary na rakovinu prsu (+ 9.6.1956). Paul pro ni hned složil písničku na svojí novou kytaru. Písnička se jmenuje I Lost My Little Girl.

O rok později (6.6.1957) se seznámil s šestnáctiletým Johnem Lennonem. Hned se z nich stali nejlepší kamarádi. Scházeli se každý den. Poté, co Johnovi zemřela matka, nechával ho Paul spát u sebe vždy, kdy John chtěl. Paul se tedy po týdnu seznámení stal členem mladičké kapely The Quarrymen. Poté hrál jen s Johnem jako The Nerk Twins.

V březnu 1958 se k nim přidal George Harrison. Přejmenovali se tedy na Johnny & The Moondogs. Poté, co vzali do skupiny Stuarta a Petea, se přejmenovali na The Silver Beatles.

Když 10. dubna 1962 Stuart zemřel, skupina se přejmenovala na dnes známí Beatles.
Poté ještě vyměnili bubeníka Petera Besta za Ringo Starra.

Paul je jinak velmi milý, hodný, starostlivý, talentovaný a romantický muž. Jeho nejlepším kamarádem vždy bude John Lennon, nejoblíbenější barva je modrá a černá, nejoblíbenější jeho pití je irská whiskey.
Má tři fenky (Martha - Bobtail, Bessie - Německý ovčák a Jet - Dalmatin). Na svém statku má také hodně ovcí a chová tři koně (Farry-kluk, Cherry-holka a jejich hříbě Millie-holka).
Jeho nejstarší dcerou je Mary McCartney. Mezi jeho synovce patří i Julian Lennon, Johnův syn.

Mohli by vás také zajímat…