zavřít
Upravit životopis

Životopis

Vyrůstal v Kansasu. Studoval drama na University of Kansas a strávil tři měsíce v herecké dílně Oxfordské univerzity. Další vzdělání získal díky stipendiu Spencera Tracyho v losangeleské pobočce Americké akademie dramatického umění (AADA). První větší příležitost dostal v úspěšném TV seriálu Sisters (1992-94, Sestry).

Vytvořil jednu z hlavních úloh v sitcomu Wild Oats (1994, Bouřliváci) a jako host se objevil v seriálech Clueless (Praštěná holka - ČTV), Deadline (Uzávěrka) a Strangers with Candy (Cizinci s cukrátky). Ve filmu hrál hlavní role v béčkových hororech (šestý díl Halloweenu, Kobylky), ale troufl si i na náročnější postavy, jako byli homosexuální učitel George Hanson v romantické komedii Objekt mé touhy (r. N. Hytner) nebo deprimovaný Kevin, trpící rozchodem se svou dívkou, v nahořklé silvestrovské komedii 200 cigaret (r. R. Bramon Garciaová).

Vystupuje také na jevišti; v broadwayské inscenaci Shakespearova Večera tříkrálového ztělesnil Orsina a hrál rovněž na mimobroadwayských scénách (The Last Night of Ballyhoo od Alfreda Uhryho a LaButeovy hry Těžká rána a Tvar věcí). Nesmíme ho zaměňovat s americkým TV hercem Paulem Ruddem (nar. 1940).

Mohli by vás také zajímat…