zavřít
Upravit životopis

Životopis

Paula Maxine Patton je americká herečka, která se objevila ve filmech Klub splněných přání (2006), Zrcadla (2008), Jedině ona (2010) a Mission: Impossible – Ghost Protocol (2011), kde hrála spoluagentku Toma Cruise.

Osobní život
Narodila se roku 1975 v kalifornském Los Angeles do rodiny učitelky Joyce (rozené Vanradenové) s evropskými kořeny a afroamerického právníka Charlese Pattona. Po dokončení střední školy Hamilton Arts High School pokračovala studiem na Kalifornské univerzitě v Berkeley, ze které po dvou semestrech přestoupila na umělecky zaměřenou Film School Jihokalifornské univerzity. Absolvovala ji s červeným diplomem (magna cum laude). Následně pracovala jako producentka pořadu Medical Diaries na televizní stanici Discovery Health Channel.

Filmovým debutem se stala v roce 2005 vedlejší role ve snímku Hitch: Lék pro moderního muže, v němž se objevila po boku Willa Smithe a Evy Mendesové. Průlomovou roli zaznamenala následující rok jako Claire Kucheverové ve science fiction thrilleru Vzpomínky, kde hrála spolu s Denzelem Washingtonem a Valem Kilmerem.

Na podzim 2010 bylo oznámeno, že nahradí postavu Sharon Stoneovou v televizním seriálu kanálu NBC z právnického prostředí Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti. Ovšem poté, co byla obsazena do hlavní role ve filmu Mission: Impossible – Ghost Protocol, se její účinkování v seriálu zredukovalo na jediný díl a v původně ohlášené roli ji nahradila Melissa Sagemiller.

Pattonová nazpívala doprovodné vokály na Usherově albu Confessions vydaném v roce 2004. Byla také interpretkou skladby „Can U Handle It?“, jejímž spoluautorem je manžel Robin Thicke.

Soukromý život
Je vdaná za zpěváka-skladatele Robina Thickeho, syna Alana Thickeho a Glorie Loringové. 6. dubna 2010 se jim narodil syn Julian Fuego.

Mohli by vás také zajímat…