zavřít
Upravit životopis

Životopis

Ze severského města nacházejícím se na úpatí Ještědu pochází rapper a poducent Paulie Garand. Do podvědomí fanoušků a posluchačů se v roce 2006 zapsal instrumentální deskou Mozoly. Poté začal produkovat jak pro místní rappery z Liberce tak např. pro Supercrooo, kterým udělal remix hitu Kariéra 16. Po nějaké době se spojil s Lipem a spolu tak založil projekt BPM, díky kterému se dostal do přehrávačů i lidem, kteří normálně s rappem nemají nic společného. Pod hlavičkou BPM prozatím vydal 2 desky - debut Slova a pokračování Horizonty. Z druhé desky pochází například i song Chill, který měl obrovský úspěch v komerčních rádiích a hudebních televizích a BPM díky němu získali mnoho nových fanoušků. To vše se jim však podařilo bez ztráty soudnosti a vlastního stylu. Za desku Horizonty byli BPM dokonce oceněni cenou Akademie populární hudby v kategorii Hip hop a RnB.

Paulie Garand se kromě muziky věnuje také filmařství a natáčení videoklipů. Prozatím pracoval jak na všech videích od BPM (Madam poezie, Chill, Horizonty atd.), tak např. na klipu Království od Pio Squad nebo Doma od Ideafatte.

Pod Ty Nikdy labelem Paulie vydal v roce 2010 desku s názuvem Harant, která posluchačům přinesla trochu jiný styl rappu než BPM...