zavřít
Upravit životopis

Životopis

Narodil se v pondělí 16.3.1970, v tehdejší porodnici na Čeladné. Pavel Býma učinil první muzikantské kroky na pódiích v armádě v létech 1987-88 v Nitře na Slovensku, zároveň byl tamtéž členem bluegrassové kapely Trojka. Pak se prezentoval na Vysoké škole vojenské ve Výškově jako tanečník, zpěvák, muzikant nebo občasný hráč na basičku jedinečného folklórního vojenského souboru Tatran. Jeho první koncerty probíhaly v prostorách kulturního domu Vysoké školy vojenské, kde už měl svůj Fanclub.

V 90. létech 20. století napsal své první vlastní skladby, které zaznamenal na Portě, později na Moravském vrabci - festivalech Český rozhlas.

Po osamostatnění se od kapely Akasha býval Pavel stálým účastníkem finále Porty v Plzni a r. 1997 se stal jedním z vítězů ankety Krtek festivalu Zahrada ve Strážnici. Vystoupil jako host na křtu alba skupiny Kamelot (1998), poslední 2 roky příležitostně koncertuje s Vláďou Mertou, Pepou Nosem a dalšími.

V současnosti působí Pavel Býma ve Frýdlantě nad Ostravicí jako učitel kytary na ZUŠce a na koncertech dokáže uchvátit sametovým hlasem, skvěle zvládnutou kytarou a hlubokým smyslem textů.