zavřít
Upravit životopis

Životopis

Ing. Pavel Helan, nar. 1979 v Moravských Knínicích,

absolvent střední školy zahradnické a vysoké školy lesnické.

S hudbou začínal jako kytarista v jazzbandu Young Pekáč Mojmíra Bártka, kde si osvojil důležité heslo: “Strýcu hrej, neustále hrej!”. Byl členem vokálního kvarteta AlbaMons a spoupracoval s Mladými brněnskými symfoniky pod vedením Tomáše Krejčího . Je absolventem kytarové školy Oty Pinknera . Zvítězil v pořadu Do-re-mi , napsal hudbu ke hrám divadla Prkno a Absolutního divadla, působil jako učitel hudební výchovy v New Yorku , doprovázel bretaňského zpěváka Yvese Guelou ve skupině Gwalarn , byl členem revivalu U2 /stay, stal se patronem dětského centra Vesněnka Brno.

V roce 2007 obdržel přestižního Krtka na festivalu Zahrada , v roce 2008 vydal CD Je(mně) příjemně , ze kterého v roce 2009 vzešla spolupráce se zpěvákem Petrem Bende . V roce 2010 byl založen plesový miniorchestr Helan Band . Peričkami z roku 2011 je hostování na desce cimbálové muziky Grajcar : Cimballitica a koncertování na v Malaysii s německým Octoberfest bandem.

V roce 2012 se stal kmotrem CD skupiny Šroti , absolvoval letní šňůru festivalů s projektem Kolotoč a také s alternativní cimbálovou skupinou Medicimbal , koncertoval v Malaysii a Hong Kongu. Jako hosta na turné Ani si nesedejte si ho vybral Tomáš Klus . Byl hostem Vánočního tour Petra Bende .Pavel Helan patří do přízně populárního lidového zpěváka Jiřího Helána z dechové hudby Moravěnka

Mohli by vás také zajímat…