zavřít
upravit profil

učitel čínských bojových umění, šéfinstruktor české školy silového a kondičního tréninku

42 let,narozen: 1976 None 

Upravit životopis

Životopis

Pavel Macek je učitelem čínských bojových umění (sifu 師傅), šéfinstruktorem školy Practical Hung Kyun a šéfinstruktorem vůdčí české školy silového a kondičního tréninku Kettlebell KB5.

Bojovým uměním (především džúdó) se věnuje od dětství, čínským bojovým uměním od r. 1991. Tradiční Hung kyun rodiny Lam (Lam ga Hung Kyun, 林家洪拳 LGHK) začíná studovat v Chinatownu kalifornského San Francisca pod vedením Y. C. Wonga 黃耀楨 sifu a jeho syna Raymonda Wonga Hongita 黃漢傑 (www.tigercrane.com). Ve studiu pokračuje pod vedením velmistra Lam Chun Singa (Lam Jansinga 林鎮成), nejmladšího syna hongkongského velmistra Lam Jou 林祖. V letech 1999–2001 působil spolu s Alešem Kociánem jako vůdčí osobnost České asociace Y.C. Wong gungfu. V r. 2002 zakládá školu Practical Hung Kyun, od r. 2003 působí jako hlavní asistent velmistra Lama na jeho evropských výukových kurzech.

Pavel Macek je autorem řady překladů (především z čínštiny a angličtiny), článků a odborných statí na téma čínská bojová umění, filosofie a kultura. V r. 1997 působil jako překladatel pro časopis Knockout, v l. 1999-2000 přispíval do časopisu Attack, v letech 2000-2001 pracoval jako odborný poradce televizního pořadu Fight Pro. Jeho asociace rozšířila svoji působnost i do dalších zemích světa ((Macek sifu učil řadu žáků z různých zemí světa, např. Slovenska, Anglie, Francie, Německa, Švédska, Skotska, Ruska, Itálie, Řecka, Islandu, USA, Brazílie, Vietnamu, Mexika etc.) a stává se asociací mezinárodní (International Hung Kyun Association).

V r. 2000 získal zlatou příčku na 1st International Hungga Gungfu Championship, konaném v německém Karlsruhe; v témže roce promoval na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy diplomovou prací na téma tradičních čínských bojových umění. V r. 2003 spolu s přáteli zakládá internetové diskuzní fórum bojovaumeni.cz, pro který dnes působí jako odborný poradce. V r. 2004 získal se svým bratrem Petrem Mackem zlatou medaili na 1. mezinárodním festivalu tradičních čínských bojových umění (provincie Henan,Čína) v kategorii „sparringové sestavy“.

Kromě čínských bojových umění se zajímá o silový a kondiční trénink, především cvičení s kettlebell, posilování s vlastní vahou a velkou činkou. Pavel je pionýrem cvičení s kettlebell v ČR, prvním oficiálně certifikovaným instruktorem prestižní světové asociace StrongFirst a šéfinstruktorem školy Kettlebell KB5.

Pavel Macek

42 let, učitel čínských bojových umění, šéfinstruktor české školy silového a kondičního tréninku