zavřít
upravit profil

podnikatel, filantrop, advokát, mecenáš

59 let,narozen: 17. 10. 1959 Hradec Králové, Československo 

Upravit životopis

Životopis

JUDr. Pavel Smutný je spolumajitele renomované pražské advokátní kanceláře Císař, Češka, Smutný. Zastává ovšem názor, že advokát by se neměl věnovat pouze zastupování jednotlivce, ale musí vidět věci v širší perspektivě. A tak se věnuje také ochraně demokracie a společenské odpovědnosti, podporuje kulturní akce na území ČR.

Věnuje spoustu energie a času kultuře a filantropickým aktivitám. Zajišťuje dobré obchodní styky se státem Izrael, čemuž se věnuje jako prezident česko-izraelské obchodní komory.

Jedna z těch nejvýznamnějších je spojena s rokem 2016. V této době Pavel smutný obdržel Cenu ministerstva kultury, a to za celoživotní podporu, ochranu a rozvoj národního kulturního dědictví.

V listopadu 2017 obdržel Pavel Smutný insignie rytíře francouzského Řádu umění a literatury. Toto ocenění mu předal osobně francouzský velvyslanec v České republice, pan Roland Galharague, za účasti významných osobností českého politického a kulturního života.

Vyznamenání mu bylo uděleno za trvalou podporu a šíření nejen francouzské kultury, zvláště v oblasti opery a ochrany národního kulturního dědictví a památek podporou uměleckých projektů umožňujících valorizaci architektonických kulturních památek.

Pavel Smutný

59 let, podnikatel, filantrop, advokát, mecenáš