zavřít
upravit profil

skladatel, hudebník, klávesista, profesor, aranžér, kapelník orchestru kgb

68 let,narozen: 27. 7. 1949 Ústí nad Labem, Československo 

Upravit životopis

Životopis

Pavel Větrovec v letech 1957 - 1965 studoval soukromě hru na klavír U Zdenko Kormundy a hru na klavír na varhany v letech 1965 - 1968. V roce 1968 - 1970 byl kapelníkem Velkého tanečního orchestru.

Působil v orchestru Ferdinanda Havlíka v divadle Semafor. Spolupracoval s mnoha sólisty a orchestry, např. Vladimírem Mišíkem, Evou Pilarovou, orchestr Karla Vlacha, Václava Zahradníka, Taneční orchestr Československého rozhlasu. Spolupracoval s Karlem Svobodou (Včelka Mája, Návštěvníci...)

Or roku 1983 byl členem Orchestru Ladislava Štaidla. V tomto roce napsal pro Karla Gotta píseň Nedokončená. Od roku 1985 začal Ladislava Štaidla zastupovat. S Karlem Gottem složil několik písní, např. Nenech mě za dveřmi stát, Jeď, Má to spád, Jen láska tvá, Rádna hlavou do zdi, Svátek lásky, Mám dost síly, Madonna z nároží, Slyším hlas z rádia...

V roce 1989 předává Ladislav Štaidl Pavlu Větrovcovi taktovku orchestru, Pavel Větrovec se stává kapelníkem, orchestr se přejmenoval na Karel Gott Band. Od téhož roku je profesorem Pražské konzervatoře.

Pavel Větrovec

68 let, skladatel, hudebník, klávesista, profesor, aranžér, kapelník orchestru kgb