zavřít
Upravit životopis

Životopis

Pavol Habera se narodil 12. dubna 1962. V 80. Letech hrál s různými kapelami. Do podvědomí posluchačů se dostal především díky slovenské kapele Team. Nepatřil sice k zakladatelům Teamu ale zanedlouho se stal jako zpěvák nejvýznámější osobností této kapely.

V roce 1991 se stal Zlatým slavíkem a také vydal album s názvem Pavol Habera.

Pavol Habera působí nejen jako zpěvák ale zároveň také jako skladatel. Skládá hudbu jak pro své vlastní písně, tak i pro jiné interprety, například pro Karla Gotta složil píseň: Když muž se ženou snídá. Nazpíval písničky k filmu Fontána pre Zuzanu 2 ke kterým také spolu s Vašem Patejdlem složil hudbu.

Žije s modelkou Danielou Peštovou, se kterou vychovává tři děti. Danielina syna z předchozího vztahu Yanicka (nar. 1997) a dvě společné děti, dcerku Ellu Joy Annu (nar. 2003), která se narodila v New Yorku a syna Paula Henryho (nar. 31.3.2009), který se narodil v Praze. Pavol je po druhé ženatý, z jeho předchozího vztahu má dceru, která mu, po té, co se sám stal otcem syna Paula Henryho, porodila první vnouče.

V roce 2009 se stal Pavol porotcem v první Československé Superstar. Ve Slovenských superstar byl porotcem vždycky, k první československé superstar navíc složil společnou píseň pro 12 finalistů - Príbeh nekončí.

Mohli by vás také zajímat…