zavřít
Upravit životopis

Životopis

Peter Hollens je americký popový zpěvák, skladatel a producent. Hudebnímu stylu a cappella se věnuje už od roku 1999, kdy založil spolu s Leem de Silvem, Oregonskou univerzitou oceněnou, a cappella skupinu On The Rocks, známou jako první oficiální a cappella skupina v Oregonu.
Kariéra
Peter původně pochází z Ashlandu v Oregonu, vystudoval Oregonskou univerzitu s bakalářským titulem z Hudby v pěveckých vystoupeních. Poté, co dostudoval, začal se více zajímat o a cappella včetně nahrávání, výrobu hudby a porotcování v mezinárodních a a cappella soutěžích po celých Spojených státech. V roce 2010 Peter vystoupil v americké hudební soutěži NBC Sing Off a obdržel uznání od tamních porotců Shawna Stockmana, Nicole Scherzingerové a Bena Foldse za své sólové vystoupení v kapele On the Rocks, jedné z předních amerických univerzitních a cappella skupin.

Peter nahrává a produkuje ze svého domácího studia v Eugenu v Oregonu a nedávno dokonce nahrával pro Sony a Epic Records. Své první a cappella album vydal v roce 2012. Je ženatý s Evynne Hollens, zakladatelkou a cappella skupiny Divisi.

Mohli by vás také zajímat…