zavřít
Upravit životopis

Životopis

Herec, režisér, zpěvák a scénarista Peter Marcin se narodil 27. března 1966 v Ružomberku. Studoval na VŠMU v Bratislavě - obor herectví. Po skončení studia působil v televizi a v rádiu jako herec, moderátor, režisér a autor. Peter Marcin vytvořil posluchačsky a divácky mimořádně úspěšné televizní a rozhlasové seriály Spolužiaci, Twister, Uragán a Hurikán a historicky nejúspěšnější slovenský původní komediální seriál Susedia, který překonal během vysilání v TV Markíza několik rekordů v televizní sledovanosti zábavných programů.

V roce 2006 Peter Marcin vydal ve svém vydavatelství CD Klaun, na kterém nazpíval populární československé hudební hity z 80. let. CD získalo cenu Platinová platňa. Zahrál si v českém seriálu Chlapci a chlapi, moderoval česko-slovenský zábavný pořad Človeče, nehnevaj sa, a soutěžní pořad Ste chytrejší ako piatak? Připravoval i vlastní skeč-šou Normálna rodinka. Od ledna 2009 má v STV vlastní talkšou Chodili sme spolu.

Během své kariéry získal v letech 2000 - 2008 v prestyžních diváckých anketách 13 televizních ocenění v kategoriích nejlepší bavič a nejlepší zábavný pořad televizní obrazovky (OTO a TOM).

Dvakrát se stal absolutním vítězem televizních anket.

Se svou ženou jsou už od střední školy. V druhém ročníku na vysoké škole se jim narodil syn Peter.

Mohli by vás také zajímat…