zavřít
Upravit životopis

Životopis

Absolvoval Washingtonovu univerzitu v St. Louis, kde navštěvoval herecké kurzy Actors Studia. Stal se členem newyorského divadelního souboru The Drama Department a uplatnil se v několika mimobroadwayských inscenacích (např. Království na zemi, Laura Dennisová).

Ve filmu na sebe upozornil postavou Athosova syna Raoula, jehož smrt způsobí vzpouru bývalých mušketýrů, v adaptaci dobrodružného románu Alexandra Dumase Muž se železnou maskou (r. R. Wallace).

Jeho nejlepšími rolemi jsou násilnický John Lotter v psychologickém dramatu Kluci nepláčou (r. K. Peirceová) a počítačový milionář Richard Longman, který prožije intenzivní vztah se striptérkou (Molly Parkerová), v erotickém snímku Střed světa (r. W. Wang). Jako host účinkoval v TV seriálech Law & Order (Zákon a pořádek) a Fitz - ČTV.

Peter Sargaard se v roce 2005 objevil v biorafickém filmu Billa Condona Kinsey s Liamem Neesonem a Laurou Linney, za nějž byl nominován na cenu Independent Spirit Award, a nezávislém hitu Zacha Braffa Garden State. Ve stejném roce se objevil v adaptaci válečných memoárů Anthonyho Swofforda Jarhead v režii Sama Mendese s Jakem Gylenhaalem a Jamiem Foxxem, v psychologickém dramatu The Dying Gaul scénáristy a režiséra Craiga Lucase a thrilleru Iaina Softleyho Klíč s Kate Hudson, Genou Rowlands a Johnem Hurtem. Za roli ve filmu Billyho Raye Shattered Glass Sarsgaard posbíral ocenění od Boston, San Francisco, St. Louis, Toronto a National Society of Film Critics a nominace na Zlatý glóbus a Independent Spirit Award.

Mezi jeho další filmy patří K-19: Stroj na smrt, Salton Sea, Impérium. Objevil se také ve filmu Larryho Clarka Feťáci a snímku Tima Robbinse Mrtvý muž přichází, který byl jeho celovečerním debutem. Na televizní obrazovce si také zahrál ve filmu Blázinec z produkce Showtime

Peter Sargaard ztvárnil roli Carsona v napínavém thrilleru režiséra Roberta Schwentkeho Tajemný Let (2005). Film vypráví o Kyle Pratt (Jodie Foster), které v moderním Boeingu 474, jež letí z Berlina do Newyorku zmizí beze stopy její šestiletá dcera. Všechny důkazy směřují ke skutečnosti, že její dcera nikdy na palubě letadla nebyla a Kyle proto nezbývá nic jiného než se při pokusu o vyřešení celého tajemství spolehnout sama na sebe.

Mohli by vás také zajímat…