zavřít
Upravit životopis

Životopis

Richard Henry „Peter“ Sellers, CBE byl britský herec a komik celosvětově proslavený především sérií filmů o Růžovém panterovi.

Sellers se stal známým vystupováním v BBC Radio v komediálním seriálu The Goon Show. Jeho schopnost napodobovat různé akcenty (např. francouzský, indický, americký, německý, stejně jako britské regionální dialekty), spolu s jeho talentem předvádět široké spektrum postav s komickým efektem mu přinesly úspěch v rozhlase i na obrazovce a nominace a národní i mezinárodní ocenění. Mnoho z jeho postav se napevno zakořenilo u diváků v jeho podání. Sellersův osobní život by se dal popsat jako chaotický s mnoha krizemi, emočními problémy včetně závislostí. Sellers byl čtyřikrát ženatý, z prvních dvou manželství měl tři děti.

Sellers často prohlašoval, že nemá žádnou vlastní identitu, kromě identity postav, které představoval. Až dlouho po jeho smrti se ukázalo s jakou posedlostí filmoval svou rodinu, domov, přátele. Režisér Peter Hall o něm řekl: "Peter se dokázal zcela identifikovat s jinou postavou, a to jak fyzicky, psychicky, tak emocionálně. Odkud se to vzalo? Nevím. Bylo to prokletí? Často. Myslím si, že nestačí mít talent. Musíte svůj talent také umět zvládnout. A to Peter podle mě nedokázal."

Mohli by vás také zajímat…