zavřít
Upravit životopis

Životopis

Důrazný a nebojácný útočník ze slávistické líhně talentů, který se nebál postavit ani o hlavu většímu soupeři. Jde o hráče, který svým stylem hry dokázal fanoušky dostat do varu. Rodilý Pražák debutoval v extralize v sezóně 2000/01, kdy odehrál čtyři zápasy. Další rok přidal osm zápasů. V derby se Spartou se po nahrávce Josefa Beránka dočkal první branky, kdy prudkou střelou překonal sparťanského brankáře Petra Břízu. V playoff pak přidal další tři zápasy, jinak většinu času strávil na hostování v prvoligovém Ústí nad Labem nebo vypomáhal slávistickým juniorům. I sezónu 2002/03 začal na hostování v 1.lize, v Kadani, ale brzy se dočkal povolání do Slavie, kde již zůstal a odehrál skoro kompletní sezónu. Důvěru dostal v řadě “mladých pušek“, která znamenala velké oživení a nakonec měla nemalý podíl na zisku mistrovského titulu. V další sezoně si užil radosti, když byl v prosinci roku 2003 nominován na Baltika Cupu a prožil si tak debut v seniorském národním týmu.

V dalších sezonách nastupoval za HC Energii Karlovy Vary a HC Rabat Kladno. Poté zkusil zahraniční angažmá v běloruském Zhlobinu a finském Kiekko Vantaa, kde byl pro svoji nebojácnou povahu mezi domácími fanoušky velmi oblíbený.


Hokejový kluby
: HC Slavia Praha, HC Energie Karlovy Vary, BK Mladá Boleslav, HC Rabat Kladno
Zahraniční angažmá: Mettalurg Zhlobin (Bělorusko), Kiekko Vantaa (Finsko)
Reprezentace: reprezentace 5 zápasů (včetně Baltica cup 2004), reprezentace ČR „18“, „19“, „20“
Největší úspěchy: mistr České republiky 2003 (HC Slavia Praha),  2x juniorský mistr České republiky (HC Slavia Praha), více než 250 extraligových startů