zavřít
Upravit životopis

Životopis

Petr Kanko je odchovancem HC Sparta Praha. Hraje na postu útočníka. Hraje za tým HC Oceláři Třinec.

V minulosti se šikovný křídelní útočník pravidelně připravoval na sezonu v Příbrami, nicméně poslední dobou tomu tak nebylo. Základnu má Kanko v zámoří. "Hrál jsem tam dlouho a zapustil trošku kořeny," říká. Patřil k nadějím Los Angeles Kings, v NHL stihl deset utkání. Ale většinu času strávil na farmě v Manchesteru. "Kings měli mladý tým, bylo hodně těžké dostat se do sestavy. Snažil jsem se o to dost dlouho," reaguje.

Před tímto ročníkem se rozhodl, že zkusí něco jiného. Původně to vypadalo na angažmá v rakouském Salcburku, kam odjel na zkoušku. S týmem Red Bullu absolvoval většinu přípravy, ovšem místo nakonec nezískal. "Ani mě to moc nemrzí. Nebylo to ono. Raději budu hrát doma," dodává.
Na našich stadionech se Kanko nepředstavil několik let. Třinec dost možná netuší, jakého hráče angažoval. "O to větší mám motivaci. Chtěl bych dokázat, že hokej dovedu a že mohu být platný. V naší soutěži jsem vyrostl a moc se těším na návrat," připomíná upřímně. Ztracený hokejový syn je zpátky, záleží teď jen na Kankovi, jak s příležitostí naloží. Kanko tím pádem po odmlce na čas zakotví v zemi, kde s hokejem začínal. "Nebyl jsem tu tři roky a musím říci, že se dost věcí změnilo. Hlavně Praha. Naopak Příbram noc ne. Když jsem se díval z auta ven, připadalo mi, že je všechno při starém," žertuje.

V jeho hlase je znát silný anglický přízvuk. "To víte, v Americe jsem si česky moc nepokecal," omlouvá se útočník, který v sezoně 2002/03 vyhrál s Kitchener Rangers prestižní Memorial Cup, když ve 20 utkáních play off zaznamenal vynikajících 27 bodů.