zavřít
Upravit životopis

Životopis

Petr Kutheil (* 3. března 1981 Praha ) je český zpěvák , hudebník a divadelník , který od svých 16 let působí na české hudební a divadelní scéně.

První uměleckou zkušeností bylo zpívání v Pražském smíšeném sboru pod vedením Miroslava Košlera a navštěvoval také několik amatérských divadelních spolků. Krátce studoval Konzervatoř Jaroslava Ježka a poté vystudoval obor Ekonomie a podnikání. Soukromě chodil na hodiny zpěvu k Jarmile Chaloupkové, Zdeňkovi Jankovskému a později k sólistovi Národního divadla Romanu Janálovi.

Poprvé se výrazněji umělecky prosadil jako finalista v televizní soutěži Hlas Československa v roce 2012.
Od té doby působí na profesionální scéně a to zejména v muzikálových produkcích, kde účinkuje zejména v pražských divadlech. Zastával například následující role: Romeo (Romeo a Julie), Horácio (Hamlet), Giordano Bruno (Galileo) , Wisotzky (Rocky), Hrbáč (Kladivo na čarodějnice), Náčelník tučňáků (Madagaskar), Pešek (Noc na Karlštejně), Houseňák (Alenka v kraji zázraků) a další.

Příležitostně zpívá také s orchestrem Felixe Slováčka. V roce 2008 zpíval s Danielem Landou na tour Československo. Z dalších úspěchů lze zmínit například cenu Skokan roku v kategorii kapel v Českém slavíkovi s kapelou Votchi. Tři sezóny hostoval v Těšínském divadle, kde si zahrál několik titulních rolí. Nazpíval řadu alb různých muzikálů a hudebních projektů. V roce 2018 byl angažován Milanem Steigerwaldem a Pavlou Forest jako sólista do představení RockOpery Praha a ve stejném roce se stal součástí metalového projektu Bohemian Metal Rhapsody.

Kromě zpěvu a okrajově také jeho výuce se věnuje komponování hudby pro různé interprety a divadla. Je například spoluautorem hudby muzikálu Kapka medu pro Verunku či hudebně spolupracuje s divadlem Pod Kloboukem.

Natáčel některé díly seriálů, jako jsou Gympl s (r)učením omezeným, Ulice, Modrý kód a další.

Vystupuje s pop/rock kapelou KUTHEIL + LIVE BAND.

Mohli by vás také zajímat…