zavřít
Upravit životopis

Životopis

Petr Ton pochází z hokejového Kladna.Za tamní A mužstvo si poprvé zahrál už v sezoně 1992-1993 a hned bylo jasné že se jedná o velkého hráče protože v této první sezoně zaznamenal 7 přesných zápisů do listiny střelců.O rok později již slavil s Kladnem ligový bronz.

V roce 1998 si Tona vyhlédl Jokerit Helsinky. Petr měl ovšem zdravotní potíže v podobě zlomené ruky a tak následovalo hostování v dalším celku finské ligy Espoo Blues , tam se mu táke nedařilo .

Jeho nejlepší období ve finské SM-lize v týmu Jyväskylä , kde za tři sezony získal úžasných 86 branek a celkem 150 bodů. Poté následovalo další finské angžmá a to v celku Oulu , tam Petr nastřílel 24 branek a probojoval se až do finále play-off.

Poté se už chtěl vrátit domů , ale nabídka nepřišla z Kladna odkud pochází ale překvapivě z pražské Sparty.Toňák jak se tomuto excelentnímu bruslaři a střelci nyní ve Spartě přezdívá nabídku holešovické celku přijal. Ze začátku se mu příliš nedařilo ale jeho chuť do hry byla tak obrovská a vyditelná že všem bylo jasné že se sladká a zasloužená odměna brzy dostaví. A taky že ano v sezoňe 2005-2006 se stal nejlepším střelcem české nejvyšší hokejové soutěže a slavil s týmem HC SPARTA PRAHA mistrovský titul ,který o rok později obhájili.