zavřít
Upravit životopis

Životopis

Petr Vršek se narodil v roce 1977 v Praze a studium herectví absolvoval v roce 2003 na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU, kde studoval v ateliéru Jana Schmida. Hrál ve studentských inscenacích Dobrá zpráva z konce světa, Pan Nula, Přátelé, Žabákovy trampoty, Orfeus v podsvětí nebo ve Schmidově česko–kanadském projektu Já a ostatní. Už během studijních let se projevoval jako výrazná osobnost a postupně dostával různé příležitosti uplatnit svůj talent v inscenacích Ypsilonky, jejímž členem je od roku 2002. V Ypsilonce hrál například Jusupova v Oprátce, Fredy Eynsford-Hilla v Pygmaliónu, Alfréda Jarryho v Nadsamci Jarrym, krále v Putování slepého hada za pravdou, vévodu z Buckinghamu v Tři mušketýři jdou nebo messengera v Nic nás nezastaví.

Mezi jeho současné role patří mladší syn Oldřich v Praze stověžaté, Švanda dudák vRusalce, detektiv v Dramatu v kostce, reportér a stařena veVdovou proti své vůli, Kašprle ve Faustovi a Markétce, Čapek vT.G.M., mladý August Suchomel v Muži na větvi a vidět ho můžete také v inscenacích Braňa Holička iJá a Demo Demokracie.

V současné době jej televizní diváci vídají v seriálu Ulice, kde ztvárňuje postavu Pavla Tesaříka, dále v Kriminálce Anděl, Přešlapech nebo ve filmech O rodičích a dětech a Tobruk. Hostuje také v divadle AHA! v inscenaci Bylo nás pět, v níž se ujal role Péti Bajzy.

Mohli by vás také zajímat…