zavřít
Upravit životopis

Životopis

Philip Labonte je zakladatelem, textařem a zpěvákem skupiny All That Remains. Před založením skupina byl zpěvákem skupiny Shadows Fall.

Historie
Phillipova první kapela byla vytvořena v polovině 90. let 20. století, jmenovala se Perpetual Doom. Kapela hrála death metal a její členové byli všichni teenageři. Původní hlavní zpěvák Perpetual Doom byl Scott Estes. Avšak Labonte získal pozici hlavního zpěváka a hrál ještě na kytaru. Další členové kapely byli Ken Robert (zpěv, kytara), Bill Brault (baskytara) a Steve Gonsalves (bicí). Kapela Perpetual Doom nahrála v roce 1995 single demo se 7 písničkami s názvem "Sorrow´s End".

Philip opustil Perpetual Doom aby se stal hlavním zpěvákem kapely Shadows Fall. Philip již nezpíval a hrál na kytaru zároveň jako v Perpetual Doom a stal se prvním hlavním zpěvákem Shadows Fall od jejich založení po nahrání jejich debutového CD s názvem Somber Eyes to the Sky v roce 1997. Po natočení CD opustil kapelu kvůli "tvůrčím neshodám". V kapele ho nahradil Brian Fair, který je stále hlavním zpěvákem Shadows Fall.

V roce 1998 založil Philip Labonte vedlejší projekt s názvem All That Remains. Poté co opustil kapelu Shadows Fall se All That Reamins stal jeho prioritou. Jejich debutové album Behind Silence and Solitude bylo vydáno roku 2002. Zanedlouho se Philip snažil dostat do kapely Killswitch Engage, kterou opustil jejich zpěvák Jesse Leach. NAkonec jeho místo nenahradil, protože se do kapely dostal nynější zpěvák Howard Jones. Od členů Killswitch Engage mu bylo řečeno, že byl těsně druhý, avšak Jones byl údajně mnohem lepší.

Nyní Philip Labonte dostává lekce zpěvu od známé učitelky Melissy Crossové díky níž v září roku 2008 vydal s kapelou All That Remains údajně nejzdařilejší CD "Overcome".