zavřít
Upravit životopis

Životopis

Philippe začal svou kariéru již v roce 1948 filmem Les Amoureux sont seuls au monde. V roce 1959 hrál s Brigitte Bardot ve Voulez-vous danser avec moi?

V šedesátých letech dvakrát spolupracoval s Louis de Funésem a režisérem Jeanem Giraultem (režisér četníků) na filmech Les Veinards (1962) a Pouic-Pouic (1963), kde s ním spolu s Funésem hrála Mireille Darc. Později v roce 1974 hrál v Giraultově situační komedii Dvě dívky v jednom pyžamu. V sedmdesátých letech ztvárnil postavu novináře Gedeona Spiletta v kultovním francouzském seriálu Tajuplný ostrov, na motivy románu Julese Verna (kapitána Nema hrál Omar Sharif).

Až do roku 1987 hrál aktivně ve filmech i v televizi. V roce 1987 ztvárnil v televizním příběhu o skladateli Straussovi roli Jacquese Offenbacha.

Dále hrál již jen příležitostně, naposledy v r. 2004 ve filmu Quand je serai star s Ariele Dombasle v hlavní roli. Napsal také scénář k filmu Klec bláznů 3: Svatba (1985). Ve Francii je také známý z populárního televizního seriálu L'inspecteur Leclerc enquête (1962).

Mohli by vás také zajímat…