Upravit profil
Piotr Sebastian Zieliński je polský fotbalový záložník a reprezentant, hráč klubu Udinese Calcio, na hostování v Empoli FC. Klubová kariéraZieliński hrál v juniorských týmech polského klubu Zagłębie Lubin, do Itálie přestoupil v roce 2011, kdy...

Piotr Sebastian Zieliński je polský fotbalový záložník a reprezentant, hráč klubu Udinese Calcio, na hostování v Empoli FC.

Klubová kariéra
Zieliński hrál v juniorských týmech polského klubu Zagłębie Lubin, do Itálie přestoupil v roce 2011, kdy jej zaregistrovali skauti Udine na turnaji U17 ve Španělsku.

V dresu Udinese Calcio debutoval v italské Serii A 2. listopadu 2012 v domácím utkání proti Cagliari Calcio (výhra 4:1). Nastoupil na hřiště v 91. minutě, kdy vystřídal Antonia Di Natale.

V roce 2014 odešel na hostování do Empoli FC.

Reprezentační kariéra
Zieliński hrál za polské mládežnické reprezentační výběry od kategorie U15.

V polském národním A-mužstvu debutoval 4. června 2013 v přátelském zápase proti týmu Lichtenštejnska, nastoupil do druhého poločasu. Polsko zvítězilo 2:0.

14. srpna 2013 se jedním vstřeleným gólem podílel na výhře 3:2 v PGE Areně v Gdaňsku nad hostujícím Dánskem, šlo o přátelský zápas před podzimní částí kvalifikace na mistrovství světa v Brazílii. Byl to jeho premiérový gól v polském A-mužstvu.