zavřít
Upravit životopis

Životopis

Armando Christian Pérez se narodil 15. ledna 1981, známější je pod svým uměleckým jménem Pitbull, je to americký rapper.
Pérez se narodil v první generaci kubánských přistěhovalců. Byl ovlivněn miamským hip-hopem. Rapovat začal na střední škole. Ve věku 16 let ho jeho matka vyhodila z domu, poté co se stal drogovým dealerem. Pak absolvoval Coral Gables High School a zaměřil svou kariéru na rap.

Na začátku své kariéry podepsal smlouvu s nahrávacím studiem TVT Records. V roce 2001 nahrál album, které však nevydal. První album, které vydal a to v roce 2004, se jmenuje MIAMI.

V roce 2005 se zúčastnil hip-hopového turné s Eminemem a 50 Centem.

Jeho druhé album vyšlo v roce 2006 pod názvem El Mariel. Titul odkazuje na loď, která přepravovala kubánské uprchlíky na Floridu ve filmu Scarface. Album věnoval svému otci, který zemřel v květnu toho roku.

Jeho třetí album vyšlo v roce 2007 a jmenovalo se Boatlift. Dne 21. prosince 2007 byl Pitbull zatčen za řízení pod vlivem alkoholu, složil 1000 dolarů na kauci a popíral vinu.

Čtvrté album vydal v roce 2009 pod názvem Rebelution. Toto album obsahovalo píseň I Know You Want Me, která obsadila první příčky ve světových hitparádách.

Pitbull také vydal několik remixů, složených z Freestyles a populární rapové hudby.
19. srpna 2009 předalo Miami Pitbullovi jako ocenění jeho činnosti „klíč k městu“.

Ve svých úspěšných stopách šel dál s nejnovější peckou „Hotel Room Service“. Vedle těchto věcí by album jako celek nemělo zůstat pozadu. Produkci si totiž na starost vzali Play-N-Skillz, Clinton Sparks a Jim Jonsin, zatímco featuring obstarají T-Pain, Akon, Lil Jon, Trick Daddy a Slim ze 112.

Po velkých hitech přišel další singl, tentokrát „Give Me Everything“, na kterém hostují Ne-Yo, Afrojack a Nayer, který měl být ochutnávkou jeho nového alba Planet Pit. Krátce po vydání nového alba vydal další singl - „Rain Over Me“ na kterém uslyšíte i Marca Anthonyho. Tento singl se pohybuje nahoře v hitparádách na celém světě. Jeho dalšími pseudonymy jsou: Mr. 305 (305 - kód oblasti, kde Armando vyrostl) a Mr. Worldwide. Mnoho lidí nechápe co znamená slovo DALE, které často používá ve svých písní. Slovo do anglického jazyka znamená LET'S GO.

Co se úspěšnosti Pitbulla týče - stoupá nahoru i co by do počtu featuringů. Mezi velice úspěšné se řadí Dance Again, On The Floor a nový singl Live it up s Jennifer Lopez. Nebo také I Like It s Enrique Iglesias. Co se ještě featuringů týče, Pitbull jich má na kontě nejvíce ze všech současných hvězd. Nejnovějším albem je Global Warming s hitem "Feel This Moment" s Christina Aguilera nebo "Outta Nowhere" s Danny Mercer.

Mohli by vás také zajímat…