zavřít
Upravit životopis

Životopis

Anglická zpěvačka, kytaristka a skladatelka, vl. jm. Polly Jean Harvey (nar. 1969). Známá jak svým originálním rockovým projevem (vliv blues, country, psychobilly…), tak i svojí hořkou osobní výpovědí a pozorností věnovanou ženským otázkám. Původně odešla do Londýna s úmyslem studovat sochařství.

V dubnu 1991 začíná vystupovat s kapelou (Stephen Vaughan - bg, Robert Ellis - dr, voc) a po prvním singlu Dress na sebe upoutává pozornost albem „Dry“ (1992). Výborně jsou přijaty i následující desky „Rid Of Me“ (1993) a „To Bring You My Love“ (1995).

Na desce „John Parish & Polly Jean Harvey: Dance Hall At Louse Point“ (1996) se PJ Harvey podílela pěvecky a textařsky, Parish obstaral hudbu (podílel se už i na předcházejícím albu). V té době si zahrála ve filmu The Book Of Life.

Již sedmé album, které si PJ Harvey sama napsala, zahrála, natočila, vyprodukovala, zmixovala v roce 2004 se jmenuje "Uh Huh Her". A opět tímto albem dokazuje, že je jednou z nejtalentovanějších písničkářek - rockerek současnosti.