zavřít
Upravit životopis

Životopis

Herečka Rachel McAdams se narodila v kanadském Londýně v Ontariu. Matka byla zdravotní sestrou a otec řidičem kamionu. Rachel má dva sourozence - mladšího bratra Daniela a starší sestru Kayleen. Původně se věnovala krasobruslení, ve dvanácti letech však navštívila herecký tábor, díky kterémuse rozhodla věnovat se herectví. Po studiu na Yorské univerzitě v Torontu se stala bakalářkou umění.

Jejím prvním hollywoodským projektem byla komedie Žába k zulíbání z roku 2002 s Robem Schneiderem v hlavní roli. Film moc dobře nedopadl, nicméně Rachel získala další šanci v roce 2004 - společně s Lindsay Lohan si zahrála ve filmu Protivný sprostý holky. Tento snímek dopadl o něco lépe a prakticky vzápětí následovala hlavní role v trháku Zápisník jedné lásky (2004), která jí otevřela dvěře k dalším rolím v úspěšných filmech jako Noční let (2005), Zakletý v čase (2009) či Sherlock Holmes (2009).

Během natáčení Zápisníku jedné lásky seznámila s hercem Ryanem Goslingem, se kterým dva roky chodila. V roce 2009 měla krátký vztah s hercem Joshem Lucasem a v letech 2010 až 2013 byl jejím partnerem herec Michael Sheen.

Mohli by vás také zajímat…