zavřít
Upravit životopis

Životopis

Pochází z aristokratické rodiny. Jako dcera zámožného hraběte Earla Dudleyho z Oxfordshiru navštěvovala londýnskou uměleckou školu Byam Shaw Art School. Poté studovala v Paříži, kde zahájila úspěšnou kariéru fotomodelky; její tvář se začala brzy objevovat na obálkách módních časopisů Vogue, Harper's Bazaar a Queen. Své ženské půvaby uplatnila také v TV reklamách, které jí poskytly první herecké zkušenosti.

Odbornou hereckou průpravu absolvovala u Stelly Adlerové a Roberta Modica v New Yorku. Před film. kamerou na sebe upozornila rolí krásné Julie Forrestové, která si ve střihové komedii s kriminální zápletkou Mrtví muži nenosí skotskou sukni (r. C. Reiner) najme soukromého detektiva (Steve Martin), aby vypátral skutečnou příčinu smrti jejího otce. Do širokého diváckého povědomí se zapsala úlohou australské dívky Maggie, o jejímž milostném vztahu k moudrému katolickému knězi (Richard Chamberlain) vypráví TV adaptace romantické rodinné ságy Colleen McCulloughové Ptáci v trní.

Za svůj výkon v postavě znuděné manželky Marge Hillsové v dramatu Dobrá manželka (r. K. Cameron), získala Australskou výroční cenu. V historickém eposu o slavném mořeplavci Kryštof Kolumbus (r. J. Glen) ztělesnila královnu Isabelu Kastilskou, Kolumbovu mecenášku. Od 1983 je R. W. provdána za australského herce Bryana Browna, po jehož boku hrála ve filmu i v TV (Ptáci v trní, Dobrá manželka). Spolu mají dcery Rosie (nar. 1984) a Mathilde (nar. 1987).

Mohli by vás také zajímat…