zavřít
upravit profil

krasobruslařka, trenérka, choreografka, manažerka, Mistryně světa v krasobruslení sportovních dvojic 1995

42 let,narozena: 26. 2. 1975 Brno, Československo 

Upravit životopis

Životopis

Dlouholetá československá a česká reprezentantka v krasobruslení získala se svým partnerem  René Novotným v roce 1995 titul mistryně světa v kategorii sportovních dvojic. Společně vybojovali také titul profesionálních mistrů světa v letech 1995 a 1997, 2. místo na mistrovství světa v roce 1992, 2. místo na mistrovství Evropy v roce 1995, 4. místo na Olympijských hrách v Albertville, sedmkrát se stali mistry republiky.

Od roku 1995 pravidelně vystupovala v prestižních světových krasobruslařských show, např. v Holiday on Ice, Fantasy on Ice, Stars on Ice, Champions on Ice . Byla první představitelkou Nastěnky v pohádkovém muzikálu na ledě Mrazík a první představitelkou Julie v romantickém muzikálu na ledě Romeo a Julie .

Kromě profesionální krasobruslařské kariéry se věnuje castingu krasobruslařů pro film, reklamu, krasobruslařské show a muzikály na ledě. Zabývá se také choreografií a tréninkem krasobruslařských talentů. V minulosti spolupracovala se světově uznávanými trenéry a choreografy Irinou Rodninovou, Sergejem Ponomarenkem, Marinou Zujevovou, Christopherem Deanem.

V roce 2005 se jako projekt manažer výrazně podílela na organizačním zabezpečení prvního evropského turné americké krasobruslařské show Champions on Ice .

V roce 2006 byla supervisorem zábavné rodinné  show Dancing on Ice - Hviezdy na lade vysílané slovenskou televizí JOJ. Zabezpečovala  kompletní krasobruslařský casting, choreografii a tréninky účinkujících této televizní show. Tato show se stala nejsledovanějším zábavním pořadem TV JOJ a dostala ocenění od licensora.

V roce 2007  byla projekt manažerkou  mezinárodního ledního projektu Magical Ice Carousel v Dubaji, UAE. V roce 2011 casting manažerkou a jednou z choreografek kouzelného muzikálu na ledě Popelka. www.popelkanalede.cz  

Radka Kovaříková

42 let, krasobruslařka, trenérka, choreografka, manažerka, Mistryně světa v krasobruslení sportovních dvojic 1995