zavřít
Upravit životopis

Životopis

Radu Sirbu se narodil 14. prosince 1978 v Peresechina v blízkosti města Orhei. Už ve školce byl prý pěkně drzej spratek. Jenže Radu si to mohl dovolit, protože jeho maminka byla učitelkou právě ve školce. Ve škole ho pak obletovaly holky, protože jim Radu pořád něco zpíval. A tak si to zařídil tak, že za každou písničku dostal pusu.

Raduova láska k hudbě se u něj projevila, když v deseti letech dostal od otce kytaru. Chodil na hudební školu, kde studoval hru na klavír a kytaru. Protože se ale kvůli otcově práci museli přestěhovat, Radu nemohl dokončit studium a tak nastoupil do normální vysoké školy. Po maturitě pracoval u otce na diskotéce a taky dělával DJ na školních diskotékách. V roce 1998 vstoupil do oboru hlasového hraní i oboru opery na Moldavské hudební konzervatoři. Pak začal učit v institutu, který založili jeho rodiče, „Artshow“. Začal skládat vlastní písně a našel ruskou rockovou kapelu „Zenith“, ve které zůstal dva roky.

V roce 2001 vstoupil do dance-popové skupiny O-Zone. Kariéra O-Zone nabrala otáčky s hitem Dragostea din tei. Byl číslo 1 ve všech hitparádách v celé Evropě. To byl rok 2004. už v lednu 2005 se ale skupina rozpadla, ale song získal úspěch ještě v Japonsku.

Radu Sirbu odtajnil své manželství s Anou a oznámil, že čekají potomka. 1.července se narodila Anastasia-Dalia. Radu malou popsal: „Vypadá jako my dva dohromady – vzala si ty nejlepší části z nás!“

V létě 2005 produkoval album svého přítele Mahaye, a přispěl k písni „Dulce“. V roce 2006 vydal první desku pod projektem RadU - Alone. Z tohoto alba je známý v rumunsku song Whap-pa, ke kterému je i videoklip. Na albu je i píseň s jeho dcerou. vše to vzniklo náhodně když nahrával píseň malá si v rytmu pobrukovala a tak toho Radu využil, nahrál její hlas a nasledně namixoval do požadované podoby. Na albu chybí druhý song ke kterému vznikl klip - Doi straini. Radu v klipu dělá šoféra nevěstě, se kterou na konci uteče.

Jelikož ale projekt RadU neměl takový úspěch jak Radu Sirbu očekával, v prosinci 2007 ukončil projekt a sdělil že má nový projekt. Projekt se jmenuje MR.&MS. Je to duet s jeho ženou Anou a nový singl tohoto projektu se jmenuje "Love is not a reason to cry". Do projektu Radu vložil desítky tisíc Eur z vlastní kapsy, zařídil si tak spolupráci profesionálů fotografů, stylistů a lidí okolo.

V roce 2008 si k nahrávacímu studiu, které otevřel v předchozím roce, otevřel umělecké centrum "Fame Music& Dance". Centrum je spojeno s tanečními kurzy One Beat. V říjnu 2008 udělal Radu casting a vytvořil projekt "DJ Layla" který se skládá z DJky - Natalia Ostashina, vokálistky (Alissa, Dee-Dee) a samotného Radua, který funguje jako producent a vokálista.
Další projekty ve kterých Radu působí jako producent, skladatel - LEONID RUDENKO (známý DJ v Rusku), SHAHZODA (známá zpěvačka na východě), Aslan (napsal songy i pro Dimu Bilana), Victoria, Leonid Rudenko.
Raduův další projekt je Wild rose - projekt který spolupracuje se známými hlasy.