zavřít
Upravit životopis

Životopis

Raego Kšandykid, někdy také jen "Raego", pravým jménem Ladislav Pham, je český zpěvák, herec, rapper a moderátor v jedné osobě.

Škola
Raego se narodil 14. ledna 1988 ve smíšenému páru - Vietnamskému inženýrovi a České podnikatelce. Zpěvák to odmala neměl lehké, ještě nedávno měl nadváhu a jeho Vietnamský původ a zjizvený obličej od akné mu na oblíbenosti také nepřidaly. Několik let byl kvůli tomu šikanován. Navštěvoval školy se speciálním zaměřením a účastnil se několika soutěží v grafických oborech a ve znalosti anglického jazyka. Vedl školní časopis, byl součástí školního pěveckého sboru a byl mu svěřen závěrečný projev k ukončení ročníku školy. V roce 2004 vyhrál soutěž stipendijního programu Sister cities, díky kterému jel do Kanady (Vancouveru) a USA (Los Angeles, Seattle, Las Vegas). Po návratu do Česka chvíli působil jako učitel.

Hudba
Poprvé se začal zabývat hudbou v 16 letech kdy se přidal ke skupině Jungle Bunny. Po chvíli opouští skupinu a začínají vznikat první dema. Po chvíli přicházejí nabídky od producentů, avšak Raego všechny kvůli podmínkám ve smlouvách odmítá. Na jaře 2006 přichází ohlášený konec kariéry. Hned v září však přijde nabídka od tvůrce KantonRap a kvůli fanouškům se Raego vrací zpět na českou hudební scénu. V roce 2011 přichází píseň "Ty a já", kterou nazpíval s Christinou DeLaney. Tato píseň brzo obsadila první místa českých hitparád.

Songy
- Dreamcatchers
- Down
- Jedu facebook
- Masturbační song
- Fingo
- Trofey
- Máš problém
- Mediální headshot
- Na českym youtube
- Ty a já
- Vánoční song
- Nejsem to já
- Kalhotky
- Nothing without you
- Show me your love
- Nahoru
- Vodopád
- Song o lásce ke vtíravým prodejcům
- Moje
- Nobody knows me
- Jediný co mám
- Psychopat
- Milionári
- Štěstí
- Dokonalá

Přezdívka
Raego jednou hledal na internetu umělecké jméno, které by ho vystihovalo a narazil prý na slovo "raego" což by mělo v překladu znamenat bouře. Toto slovo však na žádném internetovém slovníku nelze najít.

Mohli by vás také zajímat…